موج
کدخبر : ۳۱۵۲۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315238

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، در برخی نقاط (بیشتر نیمه شرقی استان) رگبار باران گاه رعد و برق مورد انتظار است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، طی امروز یکشنبه، ششم بهمن ماه، تحت گذر و تاثیر موجی ناپایدار، افزایش سرعت باد و وزش باد شدید به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب برروی خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان ، سواحل و جزایر پیش بینی می شود و دریا مواج خواهد شد.

بنا بر توصیه کارشناسان هواشناسی هرمزگان، بیشینه سرعت باد به بیش از 50 کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا به 200 سانتیمتر خواهد رسید و توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر استان ( به ویژه بنادر غربی) صورت پذیرد.

همچنین در این مدت گذر ابر برروی آسمان استان پیش بینی می شود و در برخی نقاط (بیشتر نیمه شرقی استان) رگبار باران گاه رعد و برق مورد انتظار است.

دوشنبه از میزان سرعت باد در تنگه هرمز و نوار ساحلی استان کاسته خواهد شد اما در خلیج فارس و دریای عمان با شدت کمتر وزش بادهای شمال غربی - غربی تداوم خواهد داشت.

شایان ذکر است؛ از روز سه شنبه شرایط جوی و دریایی پایداری برروی استان حاکم خواهد شد. از نظر دمایی در این مدت تغییرات دمایی بین 1 تا 3 درجه سلسیوس پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها