موج
کدخبر : ۳۱۵۰۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315081

سید مصطفی علوی اعلام کرد:

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان از نصب و اجرای بیش از 8 هزار انشعاب گاز از ابتدای سال تا کنون در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی با اشاره به  بهره مندی بیش از 99.5 درصد از خانوارهای استان اصفهان از نعمت گاز طبیعیبیان کرد: با هدف توسعه گازرسانی شرکت گاز استان اصفهان بالغ بر 8 هزار و 811 انشعاب گاز در سال جاری در استان اصفهان نصب و اجرایی کرده است.

وی اظهار داشت: از مجموع انشعابات گاز نصب شده درسال 98، بالغ بر 7هزار و 62انشعاب شهری و یک هزار و 749 انشعاب به مشترکین روستایی واگذار شده است.

علوی تصریح کرد: با اجرای این عملیات، مجموع انشعابات نصب شده در استان در حال حاضر به بیش از یک میلیون 100 هزار انشعاب رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان این مطلب که هم اکنون 95درصد جمعیت شهری و 90 درصد روستاهای واجد شرایط استان از گاز طبیعی استفاده می کنند، افزود: به طور میانگین سالانه حدود 21 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در سطح استان در بخش های خانگی، صنعتی و عمومی به مصرف می رسد.

علوی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای تعمیرات اساسی ایستگاه ها، نگهداری مناسب تاسیسات و خطوط شبکه گازرسانی استان به طور کامل انجام شده، افزود: امیدواریم با مشارکت و همکاری مردم در موضوع مصرف صحیح و بهینه گاز طبیعی از روزهای باقی مانده فصل زمستان به گرمی عبور کنیم.

وی ادامه داد: مشترکین می‌توانند با بکارگیری نکات بسیار ساده همانند استفاه از لباس گرم در منزل، نصب پرده های ضخیم، رعایت دمای رفاه و خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق های بدون استفاده، با رعایت نکات ایمنی سهم قابل توجهی در مدیریت مصرف گاز کشور داشته باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: همچنین مسئولان انرژی ادارات دولتی نیز می بایست پیرو بخشنامه ابلاغی دولت مبنی بر مصرف بهینه و ایمن گاز، نسبت به روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز کار و خاموش کردن آنها یک ساعت پیش از پایان کار و همچنین خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل، استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا، انجام معاینه فنی همه موتورخانه‌ها از طریق شرکت‌های تایید صلاحیت‌شده، سرویس و تعمیر دوره‌ای تجهیزات گازسوز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به‌منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گازسوز توجه و دقت لازم را داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها