موج
کدخبر : ۳۱۴۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314997

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، از تاثیرات سامانه بارشی در نیمه غربی استان کاسته شده اما همچنان سامانه بارشی تا ساعات ظهر در نیمه شرقی استان فعالیت خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، از تاثیرات سامانه بارشی در نیمه غربی استان کاسته شده اما همچنان سامانه بارشی  تا ساعات ظهر در نیمه شرقی استان فعالیت خواهد داشت و در این مناطق و همچنین نقاطی از تنگه هرمز  رگبار باران و رعد وبرق و افزایش سرعت باد پیش بینی می شود.

از ساعات بعدازظهر سامانه بارشی از مناطق شرقی خارج خواهد شد و در مناطق دریایی استان از جمله تنگه هرمز وزش بادهای نسبتا شدید جنوب غربی خواهیم داشت که تا شب سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

بنا بر پیش بینی کارشناسان اداره کل هواشناسی هرمزگان، توصیه می شود با توجه به مواج بودن دریا به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان از جمله بنادر مرکزی صورت گیرد.

گزارشات حاکی از آن است؛ به تدریج  علاوه بر مناطق غربی از امشب در اکثر نقاط استان شاهد کاهش دمای کمینه خواهیم بود که این شرایط دمایی تا اواسط هفته آیبنده در استان پیش بینی می شود.

آینده نگری مهم: از بعدازظهر شنبه 5 بهمن در مناطق دریایی افزایش باد شمال غربی خواهیم داشت که طی روز یکشنبه سرعت وزش باد، قابل ملاحظه و گاه تا نزدیک 50 کیلومتر در ساعت خواهد رسید و شرایط تردد های دریایی نامساعد خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها