موج
کدخبر : ۳۱۴۹۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314930

معاون استاندار کرمانشاه تأکید کرد:

مهرداد سالاری در ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی استان کرمانشاه، بر مناسب‌سازی فضاهای شهری و محیط‌های اداری، درمانی و تاریخی را برای ارائه خدمات به افراد توان‌خواه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه بابیان این مطلب که باید حقوق افراد توان‌خواه (سالمندان، جانبازان و معلولین) در فضاهای شهری و اداری رعایت شود، ابراز داشت: متأسفانه فضاهای محیطی شهری متناسب با نیاز این اقشار طراحی نشده و اکثر سالمندان و معلولین برای دریافت خدمات و حضور در محیط‌های شهری و اداری با مشکل مواجه می‌شوند.

مهرداد سالاری بر لزوم رعایت حقوق 42 هزار شهروند توان‌خواه در طراحی و ساخت فضاهای شهری و اداری تأکید کرد و گفت: استانداردهای لازم در طراحی و ساخت فضاهای شهری و ساختمان‌های اداری و درمانی باید رعایت و امکان استفاده راحت و آسان معلولین از خدمات فراهم شود.

سالاری بابیان اینکه هم‌اکنون سیستم حمل‌ونقل عمومی، بافت شهری و فضاهای تفریحی، تاریخی، گردشگری، فرهنگی و مذهبی جوابگوی نیاز افراد توان‌خواه نیست، تصریح کرد: به نیاز این افراد برای حضور در هر رویدادی باید توجه شود و همه اماکن عمومی موظف به بازنگری در طراحی و ایجاد سازوکار مناسب برای تردد سالمندان و معلولین هستند.

وی از نظارت جدی دبیرخانه ستاد برای ساماندهی و مناسب‌سازی محیط‌های اداری، درمانی، مطب‌های پزشکان، فضاهای عمومی و شهری برای تردد سالمندان، جانبازان و معلولین خبر داد و گفت: تاکنون در این حوزه برخورد قانونی انجام‌نشده و ازاین‌پس اقدامات دستگاه‌های اجرایی جهت سهولت در تردد توان‌خواهان و رعایت قانون حمایت از حقوق معلولان در ارزیابی‌ها موردتوجه قرار می‌گیرد و با نهادهای ناقض حقوق این شهروندان برخورد خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه وظایف شهرداری در خصوص شهروندان را خاطرنشان ساخت و تأکید کرد: شهرداری موظف است در محیط‌های شهری شرایط زندگی را برای همه افراد جامعه فراهم کند و نباید در طراحی پیاده‌روها تا این حد کوتاهی و حقوق شهروندان معلول نادیده گرفته شود.

وی تصریح کرد: جامعه پزشکی و به‌ویژه متخصصین نیز در حوزه‌های مختلف شرایط مطب‌ها و مراکز درمانی را برای افراد سالمند و معلول در نظر بگیرند که البته خوشبختانه در ساختمان‌های جدید پزشکان شرایط کنترل و نظارت می‌شود، اما در ساختمان‌های قدیمی شرایط مطلوب نیست.

سالاری گفت: برای حل مشکل بیماران و معلولین تفاهم‌نامه‌ای بین بهزیستی، نظام پزشکی و استانداری منعقد می‌شود که زمان تمدید پروانه پزشکان با شرط مناسب‌سازی محیط اقدام لحاظ شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها