موج
کدخبر : ۳۱۴۸۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314863

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه:

محمدابراهیم الهی تبار در نشست ستاد ساماندهی جوانان گفت: میزان اثربخشی و تحقق برنامه‌های حوزه جوانان با رویکرد تسریع در رفع مشکلات به‌صورت مستمر رصد و پایش می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون سیاسی استاندار کرمانشاه بابیان اینکه شاخص‌های لازم برای ارزیابی فعالیت دستگاه‌های اجرایی در حوزه جوانان تبیین شده است، اظهار داشت: بر اساس وضعیت آماری و تحلیل سیمای فعلی، تکالیف دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکلات مسکن، اشتغال و ازدواج مشخص و بررسی عملکرد مطروحه در دستور کار ستاد ساماندهی قرار دارد.

معاون استاندار مشارکت و هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط را به‌عنوان یک اصل مهم برای تحقق برنامه‌ها یادآور شد و گفت: پیگیری و نظارت فعالیت‌های حوزه جوانان پایش مستمر اطلاعات سبب می‌شود دانش و تحلیل مناسبی برای برنامه‌ریزی‌های آتی در دسترس واحدهای مشورتی و تصمیم‌گیری قرار گیرد.

الهی تبار از پیشنهاد استاندار کرمانشاه مبنی بر تفکیک اطلاعات جوانان بر اساس شاخص‌های توصیفی و تدوین برنامه به لحاظ ویژگی‌های فرهنگی، جغرافیایی و اجتماعی در سطح بومی به‌عنوان یک راهبرد نام برد و افزود: اسناد بالادستی و برنامه‌های استانی نیز مبنای برنامه‌ریزی حوزه جوانان برای سال آینده خواهد بود.

وی در ادامه به‌ضرورت هم‌اندیشی، همفکری و اهتمام جدی برای رفع مشکلات جوانان اشاره کرد و بیان داشت: از ظرفیت سازمان‌های نهاد و مشارکت فکری جوانان در حل مشکلات بهره خواهیم برد و با استفاده از این ظرفیت‌ها امکان نظارت جوانان بر روند اجرای برنامه‌ها نیز فراهم می‌شود.

الهی تبار در بررسی طرح شناسایی، تفکیک و تدوین سرفصل برای استفاده از ظرفیت حوزه‌های رسانه، فضای مجازی و تکنولوژی‌ای نوین در ایجاد اشتغال‌زایی به‌ضرورت طراحی ساختاری کارآمد با رویکرد تسهیل شرایط و حمایت از کسب‌وکارهای نوپا تأکید و تصریح کرد: کلیه دستگاه‌های مجری و همکار در این طرح حامی طرح‌های نوین و خلاق خواهند بود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با ارائه گزارشی از حضور مسئولان ادارات دستگاه‌ها در شورای جوانان استان تأکید کرد: موضوعات حوزه جوانان دغدغه مندی می‌خواهد و ضروری است که مدیران ادارات و دستگاه‌ها در جلسات جوانان استان حضور پیدا کنند.

الهی تبار همچنین در مورد پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان در استان کرمانشاه نیز گفت: در 10 ماهه گذشته از سال 22 هزار و 351 فقره تسهیلات ازدواج به جوانان پرداخت‌شده که مجموعاً به میزان 7 هزار میلیارد ریال بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها