موج
کدخبر : ۳۱۴۶۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314613

مدیر نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند بسیاری از نیازهای ورزشکاران را برآورده سازد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، کیومرث رحیمی در کارگاه آموزشی مکمل‌های ورزشی با حضور مربیان و مؤسسین باشگاه‌های بدن‌سازی در سالن جلسات بوستان برگزار شد گفت: اغلب ورزشکاران مکمل‌های ورزشی را به‌عنوان جایگزین رفتارهای غذایی در نظر می‌گیرند که یک عمل نادرست است.

مدیر نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: یک رژیم غذایی مناسب بسیاری از نیازهای ورزشکاران را برآورده می‌کند.

رحیمی به عوارض خطرناک مصرف غیرمنطقی این داروها اشاره کرد و افزود: احتباس آب و نمک، افزایش فشارخون، مشکلات قلبی و عروقی، عقیمی، اختلال در قاعدگی، کلفت شدن صدا و آکنه شدید و نیز عوارض روانی از قبیل افسردگی، هیجان بیش‌ازحد، پرخاشگری، بی‌ثباتی عاطفی و حالت تهاجمی و خشونت ازجمله عوارض مصرف غیرمنطقی داروهای نیروزا می‌باشند.

وی خاطرنشان ساخت: وجود باورهای غیرعلمی در مورد تأثیر داروهای نیروزا در افزایش توان، ناآگاهی مربیان و ورزشکاران از عوارض جانی بسیار خطرناک سوءمصرف داروهای نیروزا، عدم پیگیری جدی مسئولین ورزشی کشور ازجمله علل رواج مصرف بی‌رویه این داروها می‌باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها