موج
کدخبر : ۳۱۴۶۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314608

موج گزارش می دهد؛

دانش آموز پایه دهم دبیرستان ابوریحان هشتبندی میناب روز پنج شنبه ۲۶ دی ماه با موتور درحال برگشت از کلاس های تقویتی در چاله ای که در کنار جاده به علت بارندگی های اخیر ایجاد شده سقوط و متاسفانه فوت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، متاسفانه تراژدی تصادفات دانش آموزان منطقه شرق هرمزگان تمام شدنی نیست و گویا پایانی ندارد.

محمدجواد رستاخیز دانش آموز پایه دهم رشته علوم‌ تجربی دبیرستان ابوریحان شهر هشتبندی میناب روز پنج شنبه(۲۶دی ماه) برای حضور در کلاس تقویتی از روستای انجیرک بخش توکهور میرود که در هنگام بازگشت به منزل با موتور هنگامی که از پل روستای انجیرک در حال عبور بوده در اثر چاله ای که به علت بارندگی های اخیر در کنار جاده ایجاد شده سقوط و به علت ضربه مغزی فوت میکند.

با گذشت یک هفته از بارندگی های اخیر ولی متاسفانه اداره راهداری و مسئولین منطقه اقدام به درست کردن جاده نکرده که دانش آموز نخبه این منطقه در همین گودال سقوط و فوت می شود.

نکته حائز اهمیت اینجاست، پل روستای انجیرک قبل از تصادف این دانش آموز هیچ اقدامی برای ترمیم جاده انجام نشده ولی بعد از این حادثه قسمتی از این جاده که بعلت بارندگی چاله ها ای پرخطر ایجاد شده ترمیم می شود.

*مکاتبات لازم به رئیس اداره راهداری حمل و نقل جاداه ای شهرستان انجام شده است

مهدی دهقانی بخشدار بخش توکهور در این باره توضیح داد: ما پیگیری های لازم را در این خصوص انجام داده ایم و به موقع در صورت لزوم مدارک خود را ارائه خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: مکاتبات لازم به رئیس اداره راهداری حمل و نقل جاداه ای شهرستان انجام شده است و رئیس این اداره یک روز قبل از بروز این حادثه در منطقه حضور داشته و از نقطه حادثه بازدید داشتند.

به گفته بخشدار توکهور پس از بازدید از این نقطه مسئولان اداره راه اعلام کردند که برای اصلاح این نقطه به منطقه باز خواهند گشت ولی در آن روز فقط یک پل را بازگشایی و همراه با وسایل راهداری خود منطقه را ترک کردند.

راه روستایی

*تاکنون هیچ گونه مکاتبه ای از سوی بخشدار بخش توکهور به ما نرسیده است

شجاع الدین امیرزاده گوغری رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار موج در میناب ضمن ابراز تاسف به حادثه پیش آمده با بیان اینکه چاله ایجاد شده در سطح رویه آسفالت نبوده بلکه قسمتی از شانه راه آب بردگی داشته است گفت: تاکنون هیچ گونه مکاتبه ای از سوی بخشدار بخش توکهور به ما نرسیده است و ما بر حسب وظیفه از آن منطقه بازدید داشتیم

وی افزود: به بخشدار محترم اعلام کردیم که دهیاران خود را برای دریافت تابلوهای هشدار دهنده به این اداره مراجعه کنند اما تاکنون فردی به این اداره مراجعه نکرده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان میناب با بیان اینکه بیان کرد: ما بر اساس دستورالعمل سازمانی راهداری در زمان بازندگی باید راه های اصلی در اولویت باشند و ما قادر به خارج کردن دستگاه های خود از مناطق اصلی کنیم مگر اینکه دستگاه های اضافه بر سازمان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در بارندگی اخیر راه چندین روستا قطع بوده است گفت: ما درحال بازگشایی راه های این روستاها بوده ایم که مردم در خطر جانی قرار داشته اند تا مردم نجات پیدا کنند

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان میناب عنوان کرد: ما هنوز در حال بازگشایی راه های مواصلاتی هستیم و بعد از بازگشایی راه ها دستگاه ها را به برای رفع مشکل موجود فرستادیم.

وی در پایان افزود: باید ببینیم نظر کارشناسان پلیس چه چیزی است آیا ما مقصر هستیم یا راکب موتور سیکلت، اما ما بابت این حادثه دردناک متاثر هستیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها