موج
کدخبر : ۳۱۴۴۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314424

جلسه شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان قم با حضور رئیس کل دادگستری استان، رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان، معاون سیاسی امنیتی استاندار و ... برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین مظفری، رئیس کل دادگستری استان قم در جلسه شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان ضمن عرض تبریک و تسلیت بمناسبت شهادت مظلومانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش و عرض تسلیت بمناسبت شهادت جانسوزشهدای سانحه هوایی گفت: برگزاری این جلسات برای این است که یک انتخابات قانونی و شرعی که از اهداف این نظام است رقم بخورد.

مظفری  اظهار داشت: هیئت نظارت حتی جلوتر از تقویم کشوری در رسیدگی به صلاحیت ها با مدیریت خیلی عالی و صرف وقت برای تمام پرونده ها مورد به مورد به صورت قانونی و شرعی رسیدگی شددر هیئت نظارت ملاک قانون و شرع بود .

رئیس کل دادگستری استان در خصوص صلاحیت ها گفت: در قانون ماده 28 شرایطی ذکر شده که باید احراز شود خیلی ها واجد شرایط هستند اما با طرق قانونی و روش های متداول اداری برای مراجع قانونی احراز نمی شود به طور مثال شخص آدرس نامعلوم داده و خودش در جهت احرازاین شرایط کمکی نمی کند.

مظفری گفت: معیار شورای محترم نگهبان و دفاتر استان ها قانون بوده مثل یک پرونده قضایی که باید به استناد اسناد و مدارک رسیدگی شودهمانطور رسیدگی می شود.

وی در خصوص برگزاری این جلسات گفت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی باید خیلی جدی کارش را انجام دهد و مصوباتی که در این جلسات قرار داده می شود را پیگیری کند فقط به صرف تصویب مصوبه در این جلسات نباشد باید بطور عملی پیگیری کند و نتیجه را اعلام نمایند در نهایت در پایان انتخابات ارزیابی در این خصوص صورت می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان افزود: نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران عدم التزام به مقررات جمهوری اسلامی و عدم التزام به مسائل دینی است دین و قانون در جمهوری اسلامی با هم اجین و یکی هستند با اقدام عملی انسان ملتزم می شود و با اقدام عملی باید ثابت کنیم که پای خون شهدا ایستاده ایم اگرشهید حاج قاسم سلیمانی امروز در اوج عزت قرار دارد و این استقبال باشکوه از او برای این است که مردم یقین کردند این عزیز از اول خدمت تا حالا صرفا برای مردم و پای انقلاب عملا زحمت کشیده و پاداش عمل خودش را هم گرفت.

مظفری در ادامه گفت: اگر همه دستگاه ها، همه مقامات و همه گروه های سیاسی، اجتماعی، مذهبی ، فرهنگی، علمی و همه جایگاه ها کمک کنند تا در این مرحله افراد سالم به عرصه انتخابات راه یابند بعدا پشیمان نخواهیم شد. این فیلتر هیئت نظارت بایدخیلی محکم، جدی و دقت کامل قانون و شرع حفظ شود به همین دلیل هم امام(ره) و مقام معظم رهبری( مدظله العالی) این همه در رابطه با موقعیت شورای نگهبان تاکید دارند.

وی اظهار کرد: این جلسات باید محکم و جدی گرفته شود و به وظیفه خودمان به نحو احسن عمل کنیم، یقینا نفعش برای کشور و آینده خواهد بود و اگر غیر از این باشد ضررش را در کشور خواهیم دید. تمام سازمان های مربوطه محکم کار کنند و همگی پشت سر مقام معظم رهبری، گوش به فرمان ایشان با مد نظر قرار دادن مفاد قانون به سوی انتخاباتی سالم و مورد تایید مردم پیش برویم.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین مهری رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت شهید سردار سپبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی و بیان خاطراتی از این شهدا اظهار کرد: در استان قم 201 نفر داوطلب داشتیم که نزدیک به 152 نفر از آنها برای اولین بار بود که وارد عرصه انتخابات شده اند و 49 نفر سابقه انتخاباتی داشته اند.

وی گفت: طبق ماده 28-29 و 30 قانون اگر کسی را می خواهیم رد، تائید یا احراز صلاحیت کنیم باید حتما مستند باشدقانونگذار کامل و شفاف آورده که هر کسی که می خواهد وارد عرصه انتخابات شود باید شرایطی را داشته باشد بر اساس قانون باید از مراجع چهار گانه استعلام گرفته شود سوابق برخی از این افراد را این مراجع داشته و ارائه داده اند و برخی دیگر را که نداشته اند، باید تحقیقاتی در این راستا صورت گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین مهری افزود: از تمام داوطلبان فقط 15 درصد رد صلاحیت شده اند مابقی یا تایید، یا عدم احراز، تعدادی انصراف و تعدادی عدم شکایت داشته اند تعدادی باید شش ماه قبل از ثبت نام استعفا می دادند که این کار را نکرده اند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان گفت: معیار هیئت نظارت قانون و شرع است و این هیئت هیچ کاری به جناح ندارد.

در پایان سلیمان‌پور معاون سیاسی – امنیتی استاندار قم ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت شهید سردار سپبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان و ذکر فضایل آن شهدا اظهار کرد: تمام تلاش و کوشش همه مسئولین در جهت رضایت خدا و تقویت نظام و حفظ و مودت مردم با این نظام برای برگزاری یک انتخابات با شکوه و شایسته در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: در بحث انتخابات باید فارق از همه بحث ها بتوانیم حضور باشکوه، باانگیزه و حداکثری مردم را در پای صندوق های رای داشته باشیم البته دشمن هر کاری می کند که این اتفاق نیفتد همانطور که دشمنان تلاش کردند که آن حضور میلیونی در تشیع شهدای حادثه تروریستی آمریکای جنایتکار فراموش شود اما به خواست خداوند عملی نشد.

معاون سیاسی – امنیتی استاندار قم اظهارکرد: مسئولین باید تلاش، مراقبت، کنترل و مجاهدت بیشتری فارق از جایگاه های اداری و قانونی به عنوان علاقه مندان کشورو سرباز نظام و روحیه دشمن ستیزی باید بتوانیم مردم را با همه سلایق، فکرها و اندیشه ها به پای صندوق های رای بیاوریم.همه ما وظیفه داریم شرایط را برای یک انتخابات با شکوه، موجب عزت و آبروی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم نماییم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها