موج
کدخبر : ۳۱۴۲۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314214

ساخت و ساز کارخانه نوآوری البرز در فضایی بالغ بر ۱۵ هزار متربع در حال انجام است و تا کنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته تنها تکمیل تاسیسات آن باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، شهردار کرج بعد از ظهر شنبه ۲۸ دی ماه در مراسم آغاز مرحله تاسیس کارخانه نوآوری استان البرز که با حضور سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری در استانداری البرز، برگزار شد عنوان کرد: محل احداث کارخانه نوآوری البرز در خط ۴ حصار کرج بالغ بر ۱۰هکتار وسعت دارد که اولین‌نمونه این کارخانه در تهران ایجاد شده است.

علی اصغر کمالی زاده ، اظهار کرد: هرچند  سایر شهرها نیز برای راه اندازی نمونه مشابه این کارخانه اقداماتی صورت داده‌اند اما هنوز موفق به بهره برداری از آن نشده‌اند.

وی با اشاره به مکان یابی مناسب کارخانه نوآوری البرز بیان کرد: مناسبت ترین فضا برای راه اندازی این کارخانه در البرز انتخاب شده و امیدواریم تا چندماه آینده شاهد افتتاح آن باشیم.

شهردار کرج گفت: این کارخانه اکوسیستمی است که در آن تمامی ذینفعان حضور پیدا خواهند کرد و در این مجموعه شاهد نوآوری ، خلاقیت و بهره وری بر اساس کارآفرینی خواهیم بود.

وی در ادامه عنوان کرد: در قالب تاسیس این کارخانه می خواهیم به صورت مسئله محور مسائل حوزه مدیریت شهری را حل کنیم.

کمالی زاده افزود: با راه اندازی این کارخانه به سمت مدیریت هوشمند شهر و افزایش بهره وری در ارائه خدمات به شهروندان گام بر می‌داریم.

وی با بیان اینکه  محل احداث کارخانه نوآوری البرز در خط ۴ حصار کرج بالغ بر ۱۰هکتار وسعت دارد، افزود: ساخت و ساز این کارخانه در فضایی بالغ بر ۱۵ هزار متربع در حال انجام است و تا کنون  ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته  تنها  تکمیل تاسیسات آن باقی مانده است.

شهردار کرج افزود: این ۱۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع ساخت و ساز در ۵ بلوک انجام شده است و امیدواریم بتوانیم تا تابستان سال ۹۹ ساختمان این کارخانه را تکمیل کرده و محوطه سازی آن را به اتمام برسانیم.

وی گفت: تلاش می‌کنیم در نیمه اول سال آتی ساختمان محل فعالیت کارخانه نوآوری البرز را آماده سازی کرده و این مجموعه را  برای آغاز به کار در اختیار معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری قرار دهیم.

شهردار کرج اشاره کرد: البرز قطب مهم فناوری کشور است و شرکت‌های هایتک و دانشگاه‌های متعددی را در خود جای داده است و ایجاد چنین کارخانه‌ای فرصتی خوب برای بهره وری از این ظرفیت‌ها است.

وی گفت: نبوغ و نوآوری‌های موجود در این کلانشهر را می‌توان در دل فعالیت‌های کارخانه نوآوری البرز باور کرد و به مرحله تجاری سازی رساند.

شهردار کرج بیان کرد: طبق آمار بیش از ۳۰۰ هزار نفر با مدرک  لیسانس و بالاتر در شهر کرج ساکن هستند و این نشان می‌دهد که این شهر فرهیخته پرور است .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها