موج
کدخبر : ۳۱۴۱۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314131

مدیر زراعت جهاد کشاورزی کرمانشاه اعلام کرد:

شهریار قاسمی گفت: در سال زراعی جاری کشت 40 هزار هکتار نخود پاییزه برای مناطق معتدل و سرد استان برنامه‌ریزی‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیر زراعت جهاد کشاورزی کرمانشاه با اعلام خبر کشت 40 هزار هکتار نخود پاییزه در استان کرمانشاه، ابراز داشت: تاکنون 36 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت نخود پاییزه (انتظاری) رفته است و همچنان کشت محصول ادامه دارد.

قاسمی در ادامه به میزان کل تولید نخود در کرمانشاه اشاره داشت و افزود؛ میزان تولید نخود استان 100 هزار تن است که شامل نخود بهاره و پاییزه است.

قاسمی در ادامه به لزوم توسعه کشت نخود پاییزه در کرمانشاه پرداخت و گفت؛ توسعه کشت نخود پاییزه در اراضی دیم استان یکی از اولویت‌های کاری وزارت جهاد کشاورزی و به‌تبع آن سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه است.

وی گفت: توسعه کشت نخود پاییزه از تأکیدات رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه است و در این راستا دفتر حبوبات در سازمان تأسیس‌شده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بابیان اینکه در استان کرمانشاه حدود 700 هزار هکتار اراضی دیم وجود دارد تصریح نمود؛ هرگونه تحول در اراضی دیم می‌تواند منجر به یک رونق اقتصادی شود لذا توسعه نخود پاییزه می‌تواند تحولی در اراضی دیم ایجاد نماید.

وی در ادامه به مزایای کشت نخود پاییزه نسبت به کشت بهاره پرداخت و خاطرنشان کرد؛ ازنظر اقتصادی کشت نخود بهاره به‌طور متوسط در هر هکتار 500 کیلوگرم تولید دارد اما درکشت نخود پاییزه تا یک و نیم تن محصول می‌توان برداشت کرد که با توجه به عملکرد مناسب و بازارپسندی، کمک فوق‌العاده‌ای به اقتصاد کشاورزان می‌نماید.

وی سپس به سایر مزایای کشت پاییزه نخود پرداخت و گفت: در نخود پاییزه کشت محصول و برداشت آن به‌صورت مکانیزه بوده و با دستگاه انجام می‌پذیرد و سرعت کار بالا است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها