موج
کدخبر : ۳۱۴۰۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314072

قدرت اله نوروزی خبر داد:

شهردار اصفهان از ارسال اولین محموله غذایی و اقلام مورد نیازاز شهرداری اصفهان برای مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی با اشاره به اینکه هفته گذشته با مشخص شدن ابعاد سیل در استان سیستان و بلوچستان و نیازهایی که در منطقه وجود داشت امروز اولین محموله شهرداری اصفهان که شامل پتو و مواد خوراکی است با تصویب شورای شهر تجمیع شده و به طرف نیک شهر ارسال می شود.

وی اظهار کرد: با انگیزه ای که شهرداری و شورای شهر اصفهان برای کمک به مردم داشتند، مدیریت شهری آمادگی خود را برای کمک رسانی به شهرداران و مسئولان سیستان و بلوچستان اعلام کردند.

قدرت اله نوروزی ادامه داد: از همین رو روز چهارشنبه تجهیزات و نیروهای امدادی را فرستادیم و نیروهای شهرداری از دیروز صبح در شهر کنارک تا حالا در حال امدادرسانی هستند.

وی با اشاره به مشاهدات خود از حجم سیل و عمق تخریب در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، گفت: در این سیل زمین های کشاورزی، راه ها و دام ها تلف شده و خوشبختانه تلفات جانی کم بوده است.

نوروزی افزود: همچنین جلساتی با استاندار سیستان و بلوچستان و برخی مسئولان در مورد نحوه امدادرسانی و نیازها در فرودگاه کنارک داشتیم. بر همین اساس تصمیم گرفته شد، برای خدمت رسانی بهتر در شهرهای نیک شهر به قصرقند و بخش هایی که در این مناطق مستقر هستند، توسط نیروهای اصفهان و خیریه ها امدادرسانی شود.

وی با بیان اینکه از مردم اصفهان که همیشه کمک رسان نیازمندان بودند می خواهیم، هرچه سریعتر کمک های خود را با هماهنگی ستاد بحران، هلال احمر و شهرداری به این نقاط ارسال کنند تا اقداماتی که صورت می گیرد با هماهنگی باشد و آنهایی که مستحق یاری هستند به آنها کمک برسد، گفت: علاوه بر کمک هایی مانند غذا و پتو باید با تامین اعتبار و ارسال تجهیزات در بازسازی زیرساخت هایی که تخریب شده کمک رسانی کرد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: هم اکنون برخی خیریه های اصفهان در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان مستقراند و مردم می توانند با ارسال کمک های خود به آنها به مردم منطقه کمک کنند. همه افرادی که می توانند کمک کنند به میدان بیایند تا آلام مردم کاسته شود چراکه وسعت تخریب ها بالاست.

قدرت اله نوروزی گفت: امروز اولین محموله شهرداری اصفهان که شامل پتو و مواد خوراکی است با تصویب شورای شهر تجمیع شده و به طرف نیک شهر ارسال می شود تا هرچه سریعتر شرایط زندگی مردم سیستان و بلوچستان عادی شود و امیدواریم خیریه ها هم در ساخت خانه ها، مراکز بهداشتی و موارد ضروری کمک کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها