موج

رستم گورانی در گفتگو با موج خبر داد؛

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: طرح تفصیلی شهر چارک پس از تصویب طرح جامع این شهر در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و تأیید در کمیته فنی کمیسیون ماده پنج، در کمیسیون ماده پنج قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

ابراهیم رستم گورانی معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان در گفتگو با خبرگزاری موج در تشریح جزئیات طرح تفصیلی شهر چارک، گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده، این شهر در سال 95 دارای 4066 نفر جمعیت بوده است که در افق 1405 با محدوده ای به میزان 323 هکتار و جمعیت 5707 نفر پیش بینی شده است.

گورانی با بیان اینکه این طرح گام مؤثری در راستای اجرای برنامه‌های عمرانی و فعالیت‌های اجرایی شهری در این شهر خواهد بود، افزود: با توجه به تصویب این طرح بتوانیم از ظرفیت های موجود در این طرح ها جهت حل مشکلات شهروندان استفاده کنیم و از طرفی هم بتوانیم در این راستا در مباحث خدماتی و سرمایه گذاری و همچنین درآمدهای پایدار برای شهرداری ها استفاده کنیم.

به گفته معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان، مهمترین دغدغه های اعضای شورا و شهردار شهر چارک استفاده از اراضی دولتی در بحث مسکونی و خدماتی است که با توجه به موقعیت شهر مذکور نسبت به جزیره کیش بتوان خدماتی را در این شهر ارائه کنند.

گورانی افزود: تراکم پیشنهادی در این شهر 58/12 نفر در هکتار است و مساحت حریم پیشنهادی این شهر نیز 1020 هکتار است.

وی عنوان کرد: این شهر با توجه به وجود پتانسیل های بالقوه طبیعی از بنادر تاریخی خلیج فارس است که به خاطر نزدیکی آن به جزیره کیش و ساختار بندری و حمل‌و‌نقل دریایی آن، تا حدودی دروازه ورودی گردشگران به جزیره کیش محسوب می‌شود لذا نقش و عملکرد غالب آن گردشگری دیده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها