موج

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس البرزگفت : به دلیل کمبود فضای آموزشی نیمی از مدارس این استان به صورت 2 نوبتی دایر هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، محمد دلاوریان عنوان کرد: این استان برای تحت پوشش قرار دادن جمعیت دانش آموزی خود، ۷۰۰ مدرسه کم دارد که  برای ساخت کلاس های درس جدید در البرز نیاز به مشارکت و همراهی دستگاه های اجرایی در استان همانند اداره های استاندارد، راه و شهرسازی، شهرداری و دیگر دستگاه های اجرایی است.

وی افزود: سالانه به دلیل مهاجرت پذیری ۱۲ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی البرز اضافه می شود و حدود 40  درصد مدارس حال حاضر نیاز به ترمیم و بازسازی دارد و مدارسی با قدمت 50 سال وجود دارد که فاقد استانداردهای لازم و کمبود فضاهایی از جمله فضای کتابخانه، آزمایشگاه و کارگاه هستند.

محمد دلاوریان خاطرنشان کرد: سال گذشته اعتبارات ملی البرز ۸۰۰  میلیارد ریال بود که امسال با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی میزان اعتبارات به سقف ۶۷۰ میلیارد ریال رسیده است که ما را با مشکلات جدی در زمینه ساخت مدرسه مواجه کرده کرد.

وی بیان داشت: ساخت یک هزار کلاس درس در دستور کاری استان البرز قرار گرفته است که تا کنون تنها 160 کلاس درس آن به آموزش و پرورش تحویل داده شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز ادامه داد: مهمترین مشکل ساخت فضای آموزشی در این استان را تامین زمین تشکیل می دهد زیرا در البرز خیرین آماده ساخت کلاس درس هستند اما زمین وجود ندارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها