موج

منصور یزدی زاده:

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: قطعه سازی در ذوب آهن از همان ابتدای احداث این شرکت وجود داشته است و اکنون به تکنولوژی های روز دنیا مجهز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، منصور یزدی زاده در پنل تخصصی بومی سازی در جشنواره ملی فولاد اظهار کرد: قطعه سازی در ذوب آهن از همان ابتدای احداث این شرکت وجود داشته است و اکنون به تکنولوژی های روز دنیا مجهز شده است. این شرکت ورود به فرآیندسازی را شروع کرده و از قطعه سازی گذشته است.

وی گفت: در حوزه ریخته گری هم توفیقات خوبی به دست آمده اند. در حوزه تولید محصول پروژه تولید ریل را اجرا کردیم و به دنبال قطع وابستگی در تولید این محصول هستیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: این مجتمع عظیم صنعتی ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات مورد نیاز خود را بومی سازی کرده است.  بومی سازی درب های فکلسیبل باتری های کک سازی ذوب آهن که نماد خود باوری در شرایط تحریم است ایران  را در جمع معدود کشورهای برخوردار دنیا از این تکنولوژی قرار داد.

وی اظهار داشت: بیش از 95 درصد از مراحل ساخت این درب ها در ذوب آهن اصفهان اجرا شده و بخش جزیی آن که امکان ساخت در شرکت نیز داشت تنها برای سرعت در روند طرح  به  شرکت های بیرونی واگذار شده است.

منصور یزدی زاده تصریح کرد: هم اکنون بیش از 85 درصد از قطعات و تجهیزات مکانیکی ذوب آهن اصفهان بومی سازی شده است و مابقی نیز به جزء اندکی که در حال حاضر امکان تامین آنها در داخل کشور وجود ندارد ، با توجه به دستیابی به دانش فنی وتکنولوژی ساخت آنها در کارخانه، به دلیل محدودیت های تجهیزاتی از طریق سازندگان توانمند داخل کشور بومی سازی و تامین می شوند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: علاوه بر تولید ریل و تیرآهن H30 و دیگر محصولات جدید ، طرح تزریق پودر زغال به کوره بلند ( PCI ) که مرحله تست نهایی را می گذراند ، ریومپینگ ایستگاه هفت ریخته گری بدون حضور کارشناسان خارجی ، افزایش آمار صادرات محصولات ، رکوردهای مستمر تولید و ... دستاوردهای بسیار بزرگی است که در دوران تحریم در کارنامه پرافتخار ذوب آهن اصفهان ثبت گردید و میراثی ماندگار برای آیندگان به شمار می رود. خوشبختانه ذوب آهن قادر است برای اولین بار در کشور ساخت کامل یک ایستگاه ریخته گری را به عهده بگیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها