موج

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم خبرداد؛

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم گفت: سامانه ملی فهما یک شبکه گسترده و واحد را برای کانون‌های مساجد کل کشور به وجود آورده که از طریق آن می‌توان به جریان‌های فرهنگی شکل و هدف داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین سعید روحانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با موضوع رویداد ملی فهما ، با اشاره به اینکه امروزه کانون‌ها با ماموریت خانواده محور و مسجدپایه هستند، اظهار کرد: اهالی و مجاورین از هفت سالگی می‌توانند عضو کانون‌های مساجد شده و از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه روال حرکت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به طور کلی تغییر پیدا کرده است، عنوان کرد: در گذشته با مساجد به صورت سنتی برخورد می‌شود و یک بودجه را به طور مساوی میان مساجد برای انجام فعالیت‌های فرهنگی تخصیص پیدا می‌کرد ولی در استان قم از همان ابتدا با مساجد قرارداد همکاری منعقد می‌شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به اینکه امروزه شورای سیاست‌گذاری کانون‌های مساجد با حضور سه وزیر کشوری و سازمان‌های فرهنگی در کشور تشکیل شده است، مطرح کرد: طبق شاخصه‌های وضع شده یک بار در سال تمام فعالیت‌های استان‌های کشور مورد ارزیابی قرار گرفته و یک استان به عنوان استان فعال معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه استان قم به عنوان اولین استان کشور توانست تمامی مساجد و اعضای خود را به ثبت برساند، خاطرنشان کرد: چالش اصلی ما این است که یک شبکه واحد و مرتبط برای کانون‌های فرهنگی مساجد در کل کشور وجود ندارد و به همین دلیل در فعالیت‌های فرهنگی نمی‌توانیم یک جریان‌ را شکل دهیم.

روحانی با اشاره به اینکه سامانه فهما تقریبا توانسته این چالش را برطرف کند، تصریح کرد: طبق سرانه‌های مشخص شده با امتیازبندی در سامانه فهما، هر مسجد متناسب با امتیازی که کسب می‌کند می‌تواند از بودجه فرهنگی بهره‌ببرد.

وی با بیان اینکه راستی آزمایی فعالیت مساجد به چند طریق انجام می‌شود، ابراز کرد: امیدواریم باتوجه با تدابیری که اندیشیده شده است صحت مطالب وارد شده در سامانه فهما به طور کامل باشد تا بتوان از مزایای آن استفاده کرد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم ادامه داد: در استان قم کانون‌های بین المللی و کانون‌های ملی مانند کانون تبیان نیز فعالیت می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها