موج

رئیس کل دادگستری استان اصفهان خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: زندان مرکزی اصفهان به خارج از شهر منتقل می‌شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا حبیبی در جمع اصحاب رسانه به مناسبت ارائه تشریح دستاوردهای سفر رییس قوه قضائیه در اصفهان ضمن گرامیداشت یاد سردار سپهبد سلیمانی و شهدای سقوط هواپیمای اکراینی بیان کرد: رئیس قوه قضاییه در رابطه با انتقال زندان مرکزی به خارج از شهر نیز تأکید داشته و رئیس سازمان زندان‌ها را مکلف کرد که جهت انتقال زندان به حاشیه شهر اقدام شود.

وی اظهار داشت: ۸ میلیارد ریال برای شورای حل اختلاف و ۲۷ میلیارد ریال اعتبار برای نیازهای دیگر زیرمجموعه‌های قوه قضائیه در استان اصفهان اختصاص داده شده است.

حبیبی افزود: رئیس قوه قضاییه نظر در ارتباط با زندان و کاهش جمعیت کیفری زندان باید برای افرادی باشد که استحقاق رفتن به زندان را دارند و حضورشان خارج از زندان مشکل‌آفرین است.

کاهش زندانیان مهریه در اصفهان

ریس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به دیدار رئیس قوه قضائیه با زندانیان گفت: در این دیدار حدود ۳۰۰ نفر شناسایی شدند که شرایط عفو را داشتند و کمیسیون بررسی برای آنها برگزار شد.

محمدرضا حبیبی ادامه داد: در استان اصفهان بیش از ۳۰۰ نفر زندانی مهریه وجود داشت که در حال حاضر تعداد این زندانیان به کمتر از ۱۰۰ نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: فقط افراد با جرائم سازمان‌یافته  و مجرمان حرفه‌ای باید به زندان بروند و با دستور رئیس دستگاه قضا کسی نباید به دلیل نداشتن کفیل یا وثیقه زندانی شود تا ضامن یا وثیقه آنها تأمین شود مگر اینکه از تأمین وثیقه برای آنها قطع امید شود.

تشکیل کمیته ساماندهی رودخانه زاینده رود

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: همچنین در نشستی که رئیس قوه قضائیه با کشاورزان داشتند کمیته‌ای با ریاست معاون اول قوه قضاییه برای ساماندهی زاینده‌رود تشکیل شد.

حبیبی اضافه کرد: هدف از تشکیل این کمیته به دلیل برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌های نیمه تمام در این زمینه بوده است و منافع همه استان‌های واقع شده در این حوضه آبریز در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در ارتباط با مصوبات آخرین ساعات سفر حجت الاسلام رئیسی به اصفهان گفت: حدود ۹۰0 میلیارد ریال اعتبارات برای استان اصفهان تخصیص یافت که ۴۸0 میلیارد ریال آن از اعتبارات خاص که در اختیار رئیس قوه قضائیه است و حدود ۲۵0 میلیارد ریال از اعتبارات جاری  و دولتی قوه قضائیه می باشد.

 وی افزود: همچنین ۳۰0 میلیارد ریال نیز توسط استاندار و اعتبارات استانی و در رابطه با پروژه‌های مرتبط به قوه قضائیه است.

محمدرضا حبیبی در ارتباط با کمبود نیروی انسانی در برخی از شعبات دادگستری اصفهان نیز اظهار داشت: در آزمون سال ۹۶ برای استان اصفهان سهمیه‌ای را در نظر گرفته بودند که به دلیل عدم تأمین اعتبار این افراد نتواسته بودند مشغول به کار شوند و در این سفر ریاست قوه قضائیه دستور داده شد برای ۱۰۰ نفر از این افراد احکام صادر شود و تا پایان اسفند سال جاری ۲۴۰ نفر نیروی دیگر هم به دادگستری استان اصفهان داده شود.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: تا پایان سال آینده 114 نفر قاضی به استان اصفهان داده خواهد شد تا بتوانیم تعدادی از پست‌های بلاتصدی را نیز فعال کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها