موج

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان از لحاظ دمایی تا روزهای پایانی هفته جاری شاهد ماندگاری هوای سرد خواهیم بود و توصیه شده است تردد شناورهای سبک با احتیاط صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان ، طی روز جاری (دوشنبه) تا ساعات ظهر در غالب نقاط استان هوا آرام و پایدار خواهد بود، در ساعات بعدازظهر در مناطق دریایی استان  از جمله جزایر غربی استان افزایش باد غربی در محدوده 36 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود که سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد.

طبق پیش بینی کارشناسان هواشناسی هرمزگان، توصیه می شود تردد دریایی شناورهای سبک در ساعات بعدازظهر در جزایر خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان  با احتیاط صورت گیرد.

روز سه شنبه از ساعات بعدازظهر با عبور موجی از تراز میانی جو در برخی نقاط استان از جمله مناطق دریایی و سواحل استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود و در ساعات بعدازظهر در این مناطق افزایش ابر همراه با رگبار باران و رعد وبرق و افزایش سرعت باد خواهیم داشت، این شرایط  ظهر چهارشنبه تضعیف  خواهد شد.

گفتنی است؛ روز چهارشنبه با تاثیر زبانه های سامانه پرفشار سرد روی استان، در مناطق شرقی و مرکزی استان و در تنگه هرمز وزش باد شدید شمال شرقی خواهیم داشت، همچنین  تنگه هرمز، جزایر شرقی خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود که  سبب اختلال در تردد های دریایی در ساعات صبح تا ظهر به ویژه در محدوده تنگه هرمز خواهد شد.

شایان ذکر است؛ از لحاظ دمایی تا روزهای پایانی هفته جاری در اکثر نقاط استان از جمله مناطق شمالی شاهد ماندگاری هوای نسبتا سرد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها