موج

هادی ابراهیمی مطرح کرد؛

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان به پیمانکاران شهرداری بندرعباس مهلت یک هفته ای جهت پرداخت حقوق معوقه کارگران تحت پوشش خود را داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در جلسه بررسی تایید صلاحیت شرکت های پیمانکاری، افزود: حقوق و مزایای کارگران شهرداری باید بر اساس جدول مزد دستگاه پیمان دهنده و منطبق با طرح طبقه بندی مشاغل که به تایید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان رسیده،  پرداخت شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه هدف قانونگذار از واگذاری بررسی صلاحیت شرکتهای خدماتی به ادارات کار،  جلوگیری از فعالیت شرکتهایی است که اقدام به اجرای صحیح قوانین و مقررات کار نمی کنند، اظهارداشت: در این راستا این اداره کل در اجرای وظیفه ذاتی خود با دادن مهلت هفت روزه، صدور گواهی صلاحیت پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری را متوقف و به پرداخت مطالبات معوق کارگران تاکید کرد.

ابراهیمی اضافه کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی کار، از سال 92 همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت که دارای یک سال سابقه کار شده باشند، اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه سنوات هستند و این موضوع مشمول کارگران شهرداری نیز می شود و پیمانکاران شهرداری نیز موظف به رعایت آن هستند.

در این نشست تایید صلاحیت سه شرکت پیمانکاری شهرداری بندرعباس مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد شرکتها در مدت زمان یک هفته ای نسبت به نواقصات خود اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها