موج

استاندار کرمانشاه تأکید کرد:

هوشنگ بازوند گفت: زیرساخت‌های لازم برای سه مرز رسمی شده سومار، شوشمی و شیخ‌صله باید تا 20 بهمن‌ماه سال جاری فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تأکید بر پیگیری مستمر فراهم‌سازی زیرساخت‌های سه مرز سومار، شیخ صله و شوشمی، ابراز داشت: با توجه به ابلاغ رسمی دولت مبنی بر رسمی شدن سه مرز استان کرمانشاه شامل سومار، شیخ صله و شوشمی اعتبارات لازم اتخاذ و می‌بایست تا 20 بهمن‌ماه سال جاری این مرزها قابلیت رسمی شدن را پیدا کنند.

وی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای را پیمانکار فراهم‌سازی زیرساخت‌های رسمی شدن مرزها معرفی کرد و خاطرنشان ساخت: زمانی که زیرساخت‌ها در سمت ایرانی مرز آماده باشد، طرف عراقی نیز نمی‌تواند هیچ ایراد و بهانه‌ای وارد کند.

بازوند یکی دیگر از مباحثی مهمی که درباره مرزهای رسمی مطرح است را مشخص نبودن متولی واحد در این مرزها دانست که گاهی باعث پیچیده شدن روند کارها می‌شود و یادآور شد: دستگاه‌های مختلف ازجمله مرزبانی، گمرک، اداره گذرنامه و ... باید برای مسائل مربوط به مرز باهم هماهنگ باشند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر استاندار حلبچه اعلام کرده ابلاغی از سوی وزارت امور خارجه عراق مبنی بر رسمی بودن این مرز دریافت نکرده و باید دید این رسمی شدن از طریق وزارت امور خارجه ایران به وزارت امور خارجه عراق اعلام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها