موج

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان طی امروز از رفتن به مناطق مرتفع و ترددهای غیر ضرور جاده ای خودداری شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، به تدریج این سامانه از ساعات بعدازظهر از شرق استان خارج می‌شود.

از ابتدای فعالیت این سامانه بارشی در عصر روز پنجشنبه تاکنون جزیره قشم با ۲۰۷ میلیمتر، بندرعباس با ۱۶۴ میلیمتر، سیریک با ۱۳۲ میلیمتر و رودان با ۱۳۰ میلیمتربیشترین میزان بارندگی را داشته اند.

توصیه می‌شود با توجه به شرایط نامساعد جوی امروز به ویژه در شرق استان از رفت و آمد در حاشیه رودخانه ها، رفتن به مناطق مرتفع و رفت و آمد غیر ضروری جاده‌ای خودداری شود.

بنا بر پیش بینی کارشناسان هواشناسی هرمزگان، امروز شرایط دریا برای رفت و آمد دریایی ایمن نیست و در مناطق دریایی وزش تند باد‌های شدید شمال غربی سبب مواج ماندن دریا تا روز یکشنبه خواهد شد.

سرعت وزش باد در برخی نقاط تنگه هرمز به بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید و ارتفاع موج در محدوده ۲۰۰ سانتیمتر خواهد بود.

تا روز یکشنبه وزش این تند باد‌ها ادامه خواهد داشت و از تردد دریایی شناور‌های سبک جدا خودداری شود و تمهیدات لازم در بنادر و اسکله‌ها برای جلوگیری از خسارات احتمالی در نظر گرفته شود.

شایان ذکر است؛ در روز یکشنبه ضمن مواج بودن شدید دریا و وزش باد‌های شدید، در برخی نقاط دریایی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان وقوع رگبار باران و رعد وبرق پیش بینی می‌شود.

با خروج موج بارشی به تدریج از صبح فردا شاهد کاهش محسوس دمای کمینه خواهیم بود که این شرایط دمایی تا پایان هفته تداوم خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها