موج

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان توصیه می شود شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد شناورهای مسافربری به قشم و هرمز صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان ، طی روز جاری تا ساعات ظهر با تاثیر زبانه های سامانه پرفشار، در محدوده تنگه هرمز، مناطق شرقی و مرکزی استان افزایش باد شمال شرقی (باد نعشی) تداوم خواهد داشت.

گفتنی است؛ تنگه هرمز تا ساعات ظهر نسبتا مواج خواهد بود که توصیه می شود شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم  جهت تردد شناورهای مسافربری به قشم و هرمز صورت گیرد.

از ساعات ظهر با کاهش سرعت باد و تلاطم دریا شرایط دریایی رو به بهبودی خواهد رفت.

طبق پیش بینی کارشناسان هواشناسی هرمزگان، از روز پنجشنبه با تاثیر و نزدیکی سامانه کم فشار به استان به تدریج افزایش ابرناکی و افزایش باد جنوب شرقی پیش بینی می شود و در برخی نقاط شرقی و غربی استان بارش پراکنده خواهیم داشت.

دریا طی پنجشنبه کمی مواج خواهد بود و از لحاظ دمایی نیز  از روز پنجشنبه به تدریج با افزایش رطوبت نسبی در استان، افزایش نسبی دمای کمینه پیش بینی می شود.

شایان ذکر است؛ روز جمعه سامانه فعال بارشی روی اکثر نقاط استان تاثیر گذار خواهد بود و طی ساعات ظهر جمعه تا صبح شنبه 21 دی ماه  گسترده تر و فعال تر خواهد شد و شاهد بارش های قابل ملاحظه همراه با آب گرفتگی در اکثر نقاط استان از جمله مناطق شرقی، مرکزی و مناطق دریایی خواهیم بود.

توصیه می شود با توجه به ناپایداری جوی و دریایی قابل ملاحظه طی روز جمعه آمادگی های لازم صورت پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها