موج

پیام نجفی خبر داد:

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ازافتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در واحد اصفهان(خوراسگان) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، پیام نجفی گفت: مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در واحد اصفهان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان افتتاح شد.

وی بیان داشت: دانشگاه های نسل امروز نباید بر آموزش تنها تاکید کنند بلکه باید با آموزش مهارت‌های مختلف دانشجویان را برای ورود موفق به بازار کار آماده سازند.

نجفی افزود: از جمله طرح‌هایی که ما به منظور اشتغال برنامه‌ریزی کرده‌ایم طرح پویش، پایش و رویش است طرح «پویش» ناظر بر تحصیل همزمان با کارآموزی در صنعت و خدمات، «پایش» ناظر بر هدایت و ساماندهی پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی منطبق بر نیاز جامعه و «رویش» سومین گام بعد از پایش و پویش است که از تلفیق این دو به دست می آید.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به سوابق همکاری فی مابین دانشگاه و مرکز آموزش فنی حرفه ای خاطرنشان کرد: باید نمونه این دفتر در سایر مراکز دانشگاهی تاسیس شود زیرا در سطح استان اصفهان شهرک‌های صنعتی بسیاری وجود دارد و باید دانشجویان منطبق با نیاز‌های جامعه و صنعت، آموزش دیده و در ارتباط با رشته تحصیلی خود وارد بازار کار شوند تا از رشد مشاغل کاذب در سطح شهر جلوگیری شود.

نجفی بیان کرد: با تاسیس سایت‌ها و دفاتر مهارت آموزی در دانشگاه‌ها و آموزش مهارت‌های مختلف و کاربردی در زمان‌های مختلف، دانشجو به تناسب رشته تحصیلی، علاقه و توانمدی به یادگیری می پردازد و هنگام ورود به بازار کار یک دانش آموخته توانمند است نه یک دانشجوی تئوری محور از این رو براحتی و در کمترین زمان ممکن جذب بازار کار می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان نیز گفت: به عنوان یک سازمان، ما خود را در بوته نقد قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که باید شیوه‌های آموزشی را تغییر دهیم چون هدف ما آموزش صرف نیست بلکه آموزش اثر پذیر است.

آرش اخوان طبسی افزود: با بررسی مدل‌های آموزشی کشور های سطح اول دنیا مدل کشور آلمان را برگزیدیم و بومی‌سازی کردیم زیرا در این کشور ضریب انطباق مدرک تحصیلی و شغل افراد 92 درصد است که بالاترین ضریب آماری در سطح دنیا است و هدف ما نیز آموزش بر اساس نیاز جامعه و تامین شغل است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها