موج

مدیرعامل شرکت ذوب آهن:

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: ارتباط و تعامل دانشگاه و صنعت باید به شکل عملی و دوسویه برقرار شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، منصور یزدی زاده در دیدار با ریاست و اعضای هیات رییسه واحد لنجان با تاکید بر ارتباط و تعامل دانشگاه و صنعت تصریح کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه در راستای حل مشکلات با ایجاد پیوندی نزدیک و مستمر بین مراکز علمی و صنعتی باید به شکل عملی و دوسویه برقرار شود.

وی ایجاد ارتباط مستقیم و اثربخش بین واحدهای صنعتی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان را به منظور اتخاذ سیاست صنعتی صحیح در جهت رسیدن به استقلال و خودکفایی صنعتی ضروری دانست و تصریح کرد: زمینه‌های بسیار خوبی برای کار مشترک بین شرکت سهامی ذوب آهن و دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و با توجه به شناخت دقیق و مثبتی که از جناب دکتر داودی ریاست جدید دانشگاه آزاد لنجان داریم اعتماد ما به این واحد دوچندان شده و این تعامل بهتر از قبل برقرار خواهد شد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با عنایت به افزایش بودجه تحقیقاتی سال جاری خاطرنشان کرد: «علم و دانش یک توانایی بالقوه‌ای را شامل می‌شود که عملیاتی شدن آن در عرصه کار، تجربه، صنعت و کارخانه اتفاق می‌افتد.

یزدی زاده افزود: مسلما اقتصاد دانش‌بنیان را نمی‌توان به تنهایی از صنعت هدایت کرد، همچنین پیشرفت اقتصادی، فقط از طریق دانشگاه، نمی‌تواند به سرانجام برسد. لذا امروزه پیوند بین دانشگاه و صنعت و حوزه تولید موضوعی کاملا مشخص و اجتناب‌ناپذیر است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با اشاره به تفاهم‌نامه ذوب آهن اصفهان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان خاطرنشان کرد: واحد لنجان با توجه به همجواری با کارخانه بزرگ از طرف استان ماموریت یافته است تا در محقق شدن این تفاهم‌نامه تسریع نماید.

سیدمسعود داودی افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی و بالا بردن بهره‌وری به زودی با افتتاح دفتر دانشگاه آزاد استان اصفهان در کارخانه ذوب آهن ، با کمک متخصصان با تجربه ذوب آهن شتاب بیشتری در رفع موانع و کاهش وابستگی ذوب آهن به خارج از کشور را شاهد خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاداسلامی واحد لنجان باتوجه به تخصص همکاران این واحد دانشگاهی و همچنین ماموریت واحد لنجان در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مورد نیاز پرسنل پرتوان شرکت ذوب آهن، آمادگی لازم را دارد در راستای سند آمایشی وزارت علوم در مقاطع مختلف تحصیلی، با عقد تفاهم‌نامه با مرکز علمی کاربردی ذوب آهن در خدمت خانواده بزرگ ذوب‌آهن اصفهان با شرایط و تمهیدات ویژه باشد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان با اشاره به رشته‌های فنی در دانشگاه آزاد لنجان تصریح کرد: دانشگاه آزاد لنجان با امکانات مطلوب و همجواری با کارخانه ذوب آهن از ظرفیت و پتانسیل بسیار مطلوبی در زمینه تولید علم و کارآفرینی برخوردار است.

مهدی نصر با بیان این که کشور نیاز به تکنسین ماهر دارد، افزود:  صنعت نیاز به دانش آموختگان توانمند، متخصص و ماهر دارد. لذا دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با توجه به رشته‌های فنی و مهندسی خود می‌تواند با تربیت نیروهای کارآمد، ضعف حوزه مهارتی را برطرف نماید.

وی افزود: به رغم همه محدودیت‌ها و فضاهایی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده، بخش قابل توجهی از چالش‌های ایجاد شده در بخش اقتصادی با مدیریت داخلی و توانمندی تکنسین‌های ماهر داخل کشور تبدیل به فرصت شده است. و ما نیز آمادگی خود را در راستای عملیاتی کردن تفاهم‌نامه مورد نظر و تسریع در آن اعلام می‌داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها