موج

طی امروز (16 دی)؛

طی امروز تا ساعات ظهر موج ناپایدار به طور کامل از هرمزگان خارج خواهد شد و آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طی امروز تا ساعات ظهر از میزان ابرناکی از مناطق شرقی استان هرمزگان کاسته شده و موج ناپایدار به طور کامل از استان خارج خواهد شد و آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

بنابر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، در مقایسه با روز گذشته از میزان سرعت باد در تنگه هرمز کاسته شده اما طی امروز مناطق جنوبی جزایر کیش و لاوان  و نقاطی از دریای عمان همچنان با بادهای نسبتا شدید شمال غربی مواج خواهد بود، توصیه می شود تردد کشتی های تجاری به سمت کشورهای حاشیه خلیج فارس با احتیاط صورت گیرد.

با تغییر سامانه های جوی و جایگیری سامانه پرفشار روی استان، صبح سه شنبه و چهارشنبه در محدوده تنگه هرمز و همچنین مناطق شرقی و مرکزی استان افزایش باد شمال شرقی (نعشی ) خواهیم داشت که سبب مواج شدن موقتی تنگه هرمز خواهد شد، توصیه می شود شناورهای سبک از تردد دریایی در ساعات صبح تا ظهر خودداری کنند.

شایان ذکر است؛ از روز پنجشنبه با توجه به تاثیر جریانات دریا به خشکی و وجود شرایط مناسب، شاهد تاثیر سامانه بارشی جدیدی در استان خواهیم بود که تا اوایل هفته آینده عمدتا در مناطق دریایی استان  سبب ناپایداری جوی و دریایی قابل ملاحظه خواهد شد.

طبق پیش بینی وضعیت جوی و دریایی هرمزگان، از لحاظ دمایی تا چهارشنبه کاهش نسبی دما در اکثر نقاط استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها