موج

ناصر عتباتی:

رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت:سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نماد ایثار، فداکاری و مرد عمل بود، لذا اگر همه مردم و مسئولین در سنگرهای مختلف به خصوص در سنگر علم، تولید ، اشتغال و عدالت آن سردار بزرگ اسلام و ایران را الگو قرار دهند، مسلماً موفقیت‌های چشمگیری در تمامی ابعاد مختلف خواهیم داشت.

به گزارش خبر گزاری موج اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت:سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  نماد ایثار، فداکاری و مرد عمل بود، لذا اگر همه مردم و مسئولین  در سنگرهای مختلف به خصوص در سنگر علم، تولید ، اشتغال و  عدالت آن سردار بزرگ اسلام و ایران  را الگو قرار دهند، مسلماً موفقیت‌های چشمگیری در تمامی ابعاد مختلف خواهیم داشت.

وی ادامه داد: راه مقاومت متکی به یک شخص نیست بلکه مسیر و آرمانی است که آن شهید بزرگوار به خوبی برای ملت‌های آزاده جهان ترسیم نموده است.

 

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: هر چند ملت ایران در غم از دست دادن آن شهید مجاهد متأثر و غمگین اند  ولی مسلماً راه روشن و مشخص آن شهید را با تمام وجود و از جان گذشتگی ادامه خواهند داد.

عتباتی افزود:دشمنان اسلام و ملت ایران باید بدانند که این مرگ نیست بلکه عین زندگی است و خون سردار قهرمان، مردم را بیش از پیش ثابت قدم و مصمم تر در ادامه جهاد و مبارزه با ظلم و ستم خواهد کرد.

 وی اضافه کرد:سردار سلیمانی محبوب دلهای همه اقشار جامعه  در اقصی نقاط مختلف جهان بود؛ راز مقبولیت سردار سلیمانی، جان بر کف بودن وی در عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و ستم و بیداد بود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه رژیم تروریستی آمریکا تمامی میثاق های بین المللی و قواعد حقوقی جهانی را با به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی زیرپا گذاشت افزود: سردار سلیمانی یک نماد و یک تفکر در مبارزه با ظلم و ستم و نماد استقامت و مبارزه بود بطوریکه ایشان به تمامی انسانهای آزاده جهان تعلق داشت، لذا به شهادت رساندن چنین شخصیتی بزرگ، یک جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است. وی افزود: بر همین مبنا یکی از وظایف دستگاه قضایی و نهادهای حقوقی این است تا ابعاد حقوقی این واقعه را برای تمامی مردمان جهان تبیین کنند تا چهره ی واقعی آمریکای جنایتکار بر همه دنیا مشخص شود.

عتباتی  در ادامه بحث با یادآوری رشادت ها و مجاهدت های سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی و تلاشهای شبانه روزی وی در راه اسلام گفت: باید همه ما با تأسی از رفتار و کردار آن شهید سرافراز، خدمتگزاری برای مردم را مقید به محدوده ی زمانی مشخص نکنیم، بلکه به امورات مردم در طول ساعات شبانه روزی با جدیت و قاطعیت همراه با دقت رسیدگی کنیم.

وی گفت:حاج قاسم سلیمانی نماد ایثار، فداکاری و مرد عمل بود، لذا اگر همه مردم و مسئولین  در سنگرهای مختلف به خصوص در سنگر علم، تولید ، اشتغال و  عدالت آن سردار بزرگ اسلام و ایران  را الگو قرار دهند، مسلماً موفقیت‌های چشمگیری در تمامی ابعاد مختلف خواهیم داشت.

جمعیت کیفری زندان های استان اردبیل نسبت به میانگین کشوری بالاست

 رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه با اشاره به دستورالعمل ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص رسیدگی به پرونده های معوق و تعیین تکلیف فوری آنها و نیز کاهش جمعیت کیفری استان گفت: متاسفانه جمعیت کیفری زندان های استان اردبیل نسبت به میانگین کشوری بالاست، لذا به منظور کاهش جمعیت کیفری زندانها مسئولان قضایی استان باید ورود جدی و قاطع در خصوص زندانیان به ویژه محکومین جرایم مالی داشته باشد و با استفاده از تاسیسات حقوقی از مجازات‌های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها استفاده کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها