موج

سرهنگ حسین دهکی خبر داد؛

فرمانده دریابانی استان هرمزگان از کشف 610 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری 6 سوداگر مرگ طی عملیات مشترک با مرزبانی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  سرهنگ حسین دهکی فرمانده دریابانی استان هرمزگان از کشف 610 کیلوگرم تریاک و دستگیری 6 سوداگر مرگ طی عملیات مشترک با مرزبانی استان بوشهر خبر داد.

  فرمانده دریابانی استان هرمزگان در تشریح این خبر، گفت: مرزبانان با اشراف اطلاعاتی از مرزهای آبی جنوب کشور، از قصد باند قاچاقچیان مبنی بر انتقال و تخلیه بار مواد مخدر به وسیله دو فروند شناور تندرو در سواحل استان بوشهر مطلع شدند و سریعاً موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: دریابانان استان هرمزگان ضمن تبادل اخبار و اطلاعات دقیق با مرزبانی استان بوشهر، با اقدامات اطلاعاتی و هوشمندانه و تشدید کنترل مرزهای دریایی، متوجه شدند یک فروند شناور در حوزه پایگاه دریابانی گناوه قصد تخلیه بار مواد مخدر را دارد و یک فروند شناور دیگر نیز در باتلاق گیر کرده است.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان با اشاره به درگیری مسلحانه مرزبانان با قاچاقچیان، اظهار داشت: قاچاقچیان به محض رویت ماموران، به سمت آنان تیراندازی کردند و مرزبانان نیز بلافاصله با موضع گیری مناسب اقدام به اجرای آتش سنگین به سمت سوداگران مرگ کردند و توانستند در عملیاتی ضربتی قاچاقچیان را زمینگیر و دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه در این عملیات 6 قاچاقچی دستگیر شدند، افزود: در این عملیات مشترک دو فروند شناور توقیف و مقدار 610 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات از قاچاقچیان کشف شد.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان با قدردانی از همکاری اطلاعاتی فرماندهی مرزبانی استان بوشهر، خاطرنشان کرد: مرزبانان در راستای مقابله با قاچاق، از هیچ کوششی فروگذاری نکرده و از مردم شریف استان درخواست داریم با مرزبانان همکاری لازم را داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها