موج
کدخبر : ۳۱۱۲۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-311228

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان خبر داد:

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان از تحویل بیش از 104 میلیون لیتر سوخت به ادوات کشاورزی از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، عبدالله گیتی منش در نشست اعضای کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی  مبازره با قاچاق کالاو ارز استانهای کردستان و همدان با اعلام این مطلب اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست تشریک مساعی ،تعامل و همکاری بین این دو استان است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان با اشاره به شرایط جغرافیایی استان کردستان و وجود 230 کیلومتر مرز مشترک با اقلیم کردستان عراق ،به شرایط اقتصادی و تفاوت قیمت فرآورده در دوسوی مرز اشاره کرد و افزود: پایین بودن قیمت فرآورده در داخل کشور و جذابیت قاچاق سوخت برخی افراد سودجو را به سمت و سوی قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی سوق می دهد.

گیتی منش اجرای طرح پلاک گذاری ادوات کشاورزی، اجرای طرح الکترونیکی توزیع نفت سفید، استفاده از سیستم‌های نرم افزاری در کنترل و عرضه سوخت در مرز‌های خروجی استان، تشکیل کارگروه تبدیل سوخت واحدهای تولیدی در مسیر گاز، بازدید کارشناسان منطقه به صورت منظم از مصرف کنندگان عمده وجزء را از جمله اقدامات این منطقه در راستای جلوگیری و مبازره با قاچاق سوخت عنوان نمود.

وی با اشاره به فعالیت 29 هزار و یکصد  دستگاه ادوات کشاورزی  در بخش کشاورزی استان از آمادگی این شرکت جهت توزیع الکترونیکی سوخت این ادوات خبر داد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 104 میلیون لیتر سوخت به ادوات کشاورزی تحویل و پلاک گذاری 40 درصد از این اداوات نیز  انجام شده است.

این مقام مسئول سپس به افزایش مصرف گاز مایع در استان خبرداد و افزود: همزمان با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور بسیاری از افراد سودجو نسبت به عرضه خارج ازشبکه گاز مایع جهت استفاده در خودروهای LPG سوز می نمایند که باعث بروز مشکل در شبکه توزیع این فرآورده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها