موج
کدخبر : ۳۱۰۷۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310700

امام جمعه قم:

امام جمعه قم گفت: ملت ایران هیچ گاه دست از انقلاب خود بر نداشتند و با مقاومت و بصیرت از موانع و فتنه‌ها عبور کردند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله علی‌رضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم ضمن بیان مهم‌ترین دغدغه‌های مردم، اظهار کرد: امروزه مردم نگران گرانی، آلودگی هوا، رونق تولید و اشتغال هستند که انتظار می‌رود مسئولان دستگاه‌های اجرایی نسبت به رفع این دغدغه‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان نتایج اعتراض‌های انتخابات سال ۸۸ پرداخت و گفت: افرادی که ادعای ۱۰ میلیون تقلب در این انتخابات را داشتند هرگز نتوانستند ادعای خود را ثابت کنند.

امام جمعه موقت قم گفت: اگر در سال ۸۸ رهبری انقلاب پرچم دفاع از آرای مردم را بلند نمی‌کردند افراد شکست خورده در انتخابات در دوره‌های بعدی از ترفند تقلب استفاده می‌کردند و در راستای فروپاشی امنیت و اقتدار کشور حرکت می‌کردند.

اعرافی عنوان کرد: سال ۸۸ مانند حوادث اخیر کشور عده‌ای اغتشاگر وارد میدان شده و مطالبه‌های مردمی را منحرف کرده و در صدد ناامن سازی کشور قدم برداشتند.

مدیرحوزه‌های علمیه کشور تاکید کرد: ملت ایران ضمن پایبندی به مطالبه‌های به حق خود، دست از انقلاب خود بر نداشته و با مقاومت و بصیرت از موانع و فتنه‌ها عبور کرده و بر دشمنان ایران و اسلام پیروز خواهد شد.

وی تصریح کرد: ملت ایران شکوه و عظمت خود را بار دیگر در تظاهرات ۹ دی، ۲۲ بهمن و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در دوم اسفندماه سال جاری به رخ جهانیان خواهد کشاند.

در روز نهم دی ماه سال ۸۸ مردم سراسر کشور در اعتراض به فتنه ایجاد شده توسط دشمنان اسلام پس از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری به خیابان‌ها آمدند و حضور حماسی خود را در دفاع از نظام و انقلاب به نمایش گذاشتند؛ نهم دی ماه از آن پس به نام روز میثاق امت با ولایت و از نهم تا ۱۹ دی ماه به نام دهه بصیرت نامگذاری شد.

وی با اشاره به نزدیکی به سالروز میلاد حضرت زینب(س)، عنوان کرد: مقاومت و پیام این بانوی بزرگ می‌تواند بشریت را از چنگال استکبار و ظلم ستیزی نجات دهد.

اعرافی با بیان چهلمین سالگرد سازمان نهضت سوادآموزی، خاطرنشان کرد: ضریب سواد آموزی از ۴۷ درصد در قبل از انقلاب اسلامی به بیش از ۹۵ درصد افزایش یافته که از برکات انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: ضریب سوادآموزی در قم بیش از ۹۰ درصد بوده و از نظر ضریب سواد در رتبه هشتم کشور قرار دارد همچنین پوشش تحصیلی آموزش و پرورش قم ۹۸ درصد است که باید در حد کامل توسعه پیدا کند.

وی بیان کرد: وجود ۹ میلیون بی‌سواد در افراد بالای ۶ سال در سطح کشور زیبنده نبوده و باید در مسیر کاهش این آمار برنامه‌ریزی شود.

مدیرحوزه‌های علمیه سراسر کشور همچنین در بیان اهمیت تربیت فرزند، اظهار داشت: انتخاب نام نیک یکی از حقوق فرزندان در برابر والدین است و در رابطه با نامگذاری نیکو سفارش‌های زیادی در متون دینی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها