موج
کدخبر : ۳۱۰۱۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310159

جواد رشیدی خبر داد:

مدیر هماهنگی و ترویج مشارکت های مردمی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: بیش از 3 هزار مددکار و تسهیل‌گر کشاورزی در استان همدان فعالیت می‌کنند که همه تسهیل‌گران بخش کشاورزی خانم هستند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، جواد رشیدی، مدیر هماهنگی و ترویج مشارکت های مردمی سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن اشاره به اینکه همه تسهیلگران بخش کشاورزی استان خانم هستند، گفت: در این گردهمایی اساتید دانشگاه و تحلیلگران زن و مددکاران کشاورزی استان نظرات و ایده‌های خود را برای اعتماد سازی روستاییان، افزایش تولید محصولات کشاورزی، کاهش مصرف آب کشاورزی و کاهش مواد زا ید کشاورزی مطرح کردند.

جواد رشیدی از فعالیت بیش از هزار زن تسهیلگر کشاورزی در استان خبر داد و افزود: همه تسهیلگران بخش کشاورزی استان خانم هستند و وظیفه آنها شناسایی و پرورش استعداد ها و پتانسیل های بانوان روستایی و تشکیل تشکل های مردمی بانوان در روستاهاست.

وی هدف از این گردهمایی را هم فکری تحلیلگران و مددجویان و تسهیل گران بخش کشاورزی دانست و ادامه داد: مددکاران ترویجی جهاد کشاورزی ، تجربیات و روش های نوین کشاورزی را از کشاورزان خرد و کلان و کارشناسان به روستاییان منتقل می‌کنند و از این طریق سهم مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر ها دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها