موج
کدخبر : ۳۰۹۵۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309572

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان:

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: دولت خادم و دولت خائن نداریم و دولت ها بر اساس تصمیمات ملت اقدام می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سید مهدی ابطحی در دومین  همایش سالانه گردشگری محور توسعه پایدار بیان کرد: اگر منبع اصلی یک کشور نیروی آموزش دیده و متخصص باشد ثروت بزرگی است و می توان مسائل را با مردم به اشتراک گذاشت.

وی تصریح کرد:  با نگاهی به کشورهایی اروپایی می بینیم که تصمیم از دل جمعیت پارلمان هاست و گفتگو صورت می گیرد و موضوع در عرصه اجتماعی مطرح می شود و سمن ها وارد عمل می شوند و تصمیم از دل مردم بیرون می آید.

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این مطلب که دولت خادم و دولت خائن نداریم و دولت ها بر اساس تصمیمات ملت اقدام می کنند، افزود: جریان توسعه یافتگی پیوسته است و نقطه برگشت ندارد و تابع پیوسته ای است که در روزهای آینده با بروز انتخابات افراد خائن دیگری شناسایی و اعلام خواهد شد.

ابطحی با طرح سوال جامعه مایوس ناامید بی انگیزه چیست؟ توضیح داد: نفرین زمین بدترین اتفاقی است که افتاد و قبل از آن ایران سربلند بود؛ اگر کشوری از منابعی استفاده کند که قابل تحریم باشد از جای دیگری تامین نیاز  می کند و رفتارش با مردم غیرمسوولانه می شود و مردم برایش ثروت آفرین نیستند.

رییس دانشگاه صنعتی اذعان کرد: اگر کل سیستم کشور خاموش شود برایش فرقی ندارد و اگر دانشگاه های کشور تعطیل شود ومنبع درآمدی نفت باشد این تعطیلی دانشگاه ها چه اهمیتی دارد و برنامه ریزی برای نیروی انسانی اش بی محتوا شده و رفتارش در عرصه بین الملل غیر مسوولانه می شود و شناخت از دنیا هم غیر کافی می شود.

وی ادامه داد: اگر بر گردیم و به عنوان یک منبع اصلی ثروت به نیروی انسانی نگاه کنیم پایداری ثروت را خواهیم داشت  و دنیا نمی تواند با دانشمندان کشور قهر کند و همبستگی جهانی ایجاد می شود و این قسمتی از چرخه فناوری در دنیا خواهد بود ، رفتار با مردم مسوولانه و پاسخگویی ها بیشتر خواهد بود و بهره وری از نیروی انسانی رشد خواهد کرد.

ابطحی در بحث  توسعه در گردشگری استان اصفهان مطرح کرد: ظرفیت های بسیاری از صفویه و قاجار به ما ارث رسیده و ما چیزی به آن اضافه نکرده ایم وشهر اصفهان یک شهر موزه ای محسوب می شود.

رییس دانشگاه صنعتی گفت: مقدمات بسیاری برای استفاده از این ظرفیت ها نیاز است که توسعه هم نیاز به اراده ملی دارد و هم خواست جهانی را محتاج است.

وی توسعه یافتگی را  محصول اراداه ملی  و خواست جهانی برشمرد و بیان کرد:  عده ای می توانند با حداقل پول مراکز دیدنی اصفهان را ببینند اما گردشگری که به معنای واقعی پول ساز که در اقتصاد به آن اشاره شده نخواهد آمد و روندی که اصفهان دارد باید تغییر کند تا بتواند از ظرفیت موجود با روندی در جهت پول سازی استفاده کندو البته مسیر بسیار سخت و دشوار است.

ابطحی در پایان خاطر نشان کرد: در دانشگاه صنعتی اصفهان بیشترین درآمد اختصاصی از ارتباط با صنعت و صنایع بزرگ است و رتبه اول کشور را در میزان درآمد اختصاصی با منشا پژوهش را  دارا هستیم،ظرفیت های بالایی در دانشگاه صنعتی وجود دارد و این دانشگاه ذاتا به جواب های قابل انجام می اندیشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها