موج
کدخبر : ۳۰۹۳۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309331

رئیس کل دادگستری لرستان:

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: برای فرمانداران شهرستان های استان که بی طرفی در انتخابات پیش رو را رعایت نکنند، پرونده تخلفاتی تشکیل می شود.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، محمد رزم رئیس کل دادگستری لرستان، گفت: برای فرمانداران شهرستان های استان که بی طرفی در انتخابات پیش رو را رعایت نکنند، پرونده تخلفاتی تشکیل می شود.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه انتظار داریم فرمانداران در بحث انتخابات جانب بی‌طرفی را رعایت کنند، گفت: دادستان‌ها برای فرماندارانی که تخلف می‌کنند پرونده تشکیل دهند چراکه انتخابات موضوع حساسی است و رعایت حق الناس و امانت داری شرعا واجب است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم مدیران از امکانات و تجهیزات اداری در ایام انتخابات به نفع کاندیدای خاصی استفاده نکنند، تصریح کرد: انتظار نداریم یک فرماندار بیاید ۳۰ نفر معتمد را از میان طرفداران یک کاندیدا معرفی کند، مگر می شود در شهرستانی که ۳۰ داوطلب نمایندگی مجلس دارد، انتخاب ۳۰ نفر معتمد، از میان طرفداران یک کاندیدا انتخاب شوند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه با اعضای هیئت های اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که رعایت بی طرفی را نکنند قطعا برخورد خواهد شد، افزود: دادستان ها نقش خاصی در انتخابات دارند. برخی فرمانداران نسبت به نقش دادستان ها بی توجهی می کنند اعلام می کنم، دادستان‌ها گزارش کسانی که حقوق مردم را رعایت نمی کنند به دادستان مرکز استان ارجاع دهند تا دادستان مرکز، این ها را احضار و محاکمه کند.

رزم با اشاره به اینکه اگر قرار باشد به موقع و در وقت مناسب به تخلفات رسیدگی نکنیم بی فایده است، ادامه داد: ما شرایط استان را به خوبی می شناسیم و در جریان امور هستیم، افراد اجازه دهند مردم در کمال امنیت و آسایش و آرامش خاطر وقتی بی طرفی مجریان را احساس کنند حق انتخاب داشته باشند. انتخاب حق مردم است و اجازه دهید مردم خودشان انتخاب کنند.

دادستان‌ها برای فرماندارانی که تخلف می کنند پرونده تشکیل دهند

وی با بیان اینکه دادستان مرکز استان و دادستان های شهرستان ها از هم اکنون برای فرمانداران و افرادی که تخلف می کنند پرونده تشکیل دهند، تصریح کرد: ما دستگاه سیاسی نیستیم، قضات و دادستان های ما بی طرف هستند و وظیفه داریم از آرای مردم صیانت کنیم چراکه قضات دادگستری معتمدین مردم و امین آن ها در انتخابات هستند.

رئیس کل دادگستری لرستان، گفت: همه را به رعایت قانون توصیه می کنیم و امیدواریم لازم نباشد از این پس تذکرات جدی تری به برخی بدهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها