موج
کدخبر : ۳۰۹۲۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309263

رئیس کل دادگستری استان اصفهان:

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: اعضای شورای شهر مطالبات مردم را شناسایی و به دادگستری اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا حبیبی در صد و ششمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان بیان کرد: از آنجائیکه وجود شوراها یکی از شاخص های مهم مردم سالاری در کشور ما به شمار می رود، توقع مردم از این نهاد تحقق وعده هاست.

وی ادامه داد: همکاری شورای شهر اصفهان و دادگستری منجر به رفع مشکلات مردم شده است و با توجه به اینکه شورای شهر مستقل از دولت تصمیم گیری می کند، مردم می توانند در اداره امور شهر نقش داشته و از تصمیمات حمایت کنند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اینکه شهروندان اصفهانی از عملکرد مدیریت شهری رضایت نسبی دارند، افزود: قانون حرف آخر را در اداره امور شهروندان می زند و برای دستگاه قضایی تفکر افراد و نهادها تفاوتی ندارد.

وی ادامه داد: این دستگاه بدون وابستگی سیاسی مشکلات مردم را حل می کند و انتظار مردم هم در همین جهت است.

محمدرضا حبیبی از اقدامات دادگستری در قبال مدیریت شهری گفت و افزود: به نمایندگان خود در کمیسیون های مختلف تاکید کرده ایم در جلسات حضور فعال داشته باشند و اگر پرونده ای از سوی نهادهای مختلف به دادسراها ارجاع می شود، تفاوتی در صدور حکم برای کارکنان قضایی نداشته باشد و در حد ممکن از بازداشت پرهیز شود.

وی سیاست دادگستری را کم کردن پرونده های ورودی دانست و تصریح کرد: با وجود توسعه فیزیکی برخی ساختمان هایمان و نیز افزایش نیرو، برخی فضاها در خور دستگاه قضا نیست که برای ساماندهی این وضعیت و تمرکز ساختمان های مربوط به دستگاه قضایی در استان اصفهان، مکانی با 40 هزار مترمربع را در دستور کار داریم.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان از جمله راهکارهای کاهش پرونده های قضایی را گفت و گو و هم افزایی با مردم دانست و افزود: اگر تخلفات در مبدا کنترل و شناخته شود، دیگر نیازی به پیگیری قضایی نخواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها