موج

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی؛

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق ماده 43 قانون ششم توسعه معادن و صنایع معدنی علاوه بر عوارض آلایندگی تا یک درصد از فروش خود را جهت عوارض آسیب های عمومی باید پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، کمال دهقانی فیروزآبادی رییس مجمع سلامت شهرستان تفت در نشست مجمع سلامت شهرستان تفت با بیان اینکه یزد دومین استان معدنی و سومین استان صنعتی کشور است، گفت: از آن طرف استان یزد در سرطان و دیابت رتبه اول کشور را دارد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۴۳ قانون ششم توسعه گفت: این ماده قانونی می گوید به دلیل خسارت ناشی از بهره برداری معادن به کشاورزی، بهداشت، سلامت و جاده ها، معادن و صنایع معدنی علاوه بر عوارض آلایندگی تا یک درصد از فروش خود را جهت عوارض آسیب های عمومی پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه در سال های ۹۶ و ۹۷ ردیف خوبی برای بودجه پیش بینی نشد، گفت: این میزان از ۸ میلیارد در سال۹۶ به ۱۵۰۰ میلیارد در سال ۹۸ رسید.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به تلاش هایش جهت وصول این عوارض معادن، گفت: برای سال جاری ۲۸۶ میلیارد تومان برای استان یزد پیش بینی شده که وصول آن سبب تحول در بهداشت و درمان می شود.

 وی تصریح کرد: ماده ۴۳ توسط عالی‌ترین مقام اجرایی استان باید اجرایی شود که با حمایت کامل مسئولان قضایی و مجمع نمایندگان استان همراه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها