موج

در راستای طرح خیرین علمی؛

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: تاکنون 200 فرهنگی خیر استان با ثبت نام در سامانه همگام، آمادگی خود را برای برگزاری کلاس های جبرانی و تقویتی در مدارس هرمزگان اعلام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، موسی دادی زاده سرخائی مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: تاکنون 200 فرهنگی استان با ثبت نام در سامانه همگام، آمادگی خود را برای تدریس و برگزاری کلاس های جبرانی و تقویتی در مدارس هرمزگان خصوصا مدارس روستائی، اعلام کرده اند.

وی با بیان اینکه استفاده از فرهنگیان برای برگزاری کلاس های فوق برنامه مدارس شهری و روستائی در ارتقاء و پیشبرد اهداف آموزشی مدارس مؤثر بوده است، اظهار داشت: طرح خیرین علمی چندسالی است که در استان هرمزگان کلید خورده است و فرهنگیان خیر به دانش آموزان نیازمند که توانائی استفاده از کلاس های فوق برنامه و تقویتی را ندارند، به صورت رایگان کلاس جبرانی و تقویتی برگزار می کنند.

وی افزود: تاکنون بیش از 200 فرهنگی استان هرمزگان با مراجعه به سامانه همگام و پرکردن فرم خاص خیرین علمی، آمادگی خود را برای برگزاری کلاس های درسی اعلام کردند.

دادی زاده ادامه داد: فرهنگیان رسمی، پیمانی، حق التدریس، دانشجویان و اساتید دانشگاه فرهنگیان علاقه مند برای شرکت در این فعالیت خیرخواهانه می تواند نام نویسی خود را در سامانه همگام انجام دهند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه کرد: با توجه به اجرای برنامه های متنوع کیفیت بخشی آموزش مدارس، بررسی وضعیت مدارس لازم التوجه آموزشی و ارتقای میانگین نمرات و همچنین درصد قبولی دروس نهایی به همت فرهنگیان خیر تلاشگر و نیک اندیش استان، کلاس های تقویتی و جبرانی در مدارس متوسطه نظری استان در حال برگزاری است.

دادی زاده تصریح کرد: تا کنون در مناطق مختلف استان به ویژه بخش های روستایی ناحیه یک بندرعباس، هرمز، سندرک و رودان بیش از 400 ساعت کلاس تقویتی در تمامی دروس برگزار شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این کلاس‌های تقویتی، افزایش سطح علمی دانش‌آموزان روستایی و همسان‌سازی با دانش‌آموزان مدارس سطح شهر است چرا که امکانات محدودتر روستاها نسبت به شهر هرگز نباید مانع پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها