موج

سردار اباذر سالاری خبر داد؛

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: امسال بیش از ۵ هزار نفر از دانش آموز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام خواهند شد و تعداد قابل توجهی از دانش آموزان نیز به راهیان نور دریایی اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان ، هفته بسیج دانش آموزی را یادآور رشاد‌ت‌های بیش از ۳۶ هزار شهید دانش آموز قلمداد کرد و گفت: آمار شهدای دانش آموز نشانگر این است که دانش آموزان ایران اسلامی در دانشگاه انسان ساز دفاع مقدس پله های ترقی را طی کردند و به بزرگترین مدارج علمی که رسیدن به وصل الی الله و شهادت است رسیده اند.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان ۱۷۱ شهید دانش آموز را فدای اسلام و انقلاب کرده است، ابراز داشت: این دانش آموزان با الگو گرفتن از حضرت قاسم بن الحسن (ع) در دفاع مقدس حضور پیدا کردند و مسیر صد ساله را در یک شب طی کردند و به سعادت ابدی رسیدند.

سالاری بیان کرد: در هفته بسیج دانش آموزی این توفیق را داریم که بیش از ۲۳۰ برنامه را با همکاری آموزش و پرورش در سراسر استان برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: برنامه‌های هفته بسیج دانش آموزی شامل برنامه‌های فرهنگی، ورزشی، خدمات رسانی و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا است.

سالاری اضافه کرد: در اولین روز از هفته بسیج دانش آموزی زنگ ایثار در تمام مدارس استان به صدا در خواهد آمد تا فراموش نکنیم که هر چه داریم خون بهای این شهدا عزیز و گرانقدر است. 

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تاکید کرد: برگزاری یادواره شهدای دانش آموز، اکران فیلم‌های دفاع مقدس در مدارس، برنامه‌های محرومیت زدایی، کاشت درخت، دیدار با نماینده ولی فقیه و مسؤولین استان و شهرستان‌ها و ارائه پیشنهادات دانش آموزان، برگزاری مسابقات فرهنگی با رویکرد کنگره ملی شهدای استان هرمزگان، برنامه فرهنگی نامه ای به شهدا و برگزاری مسابقات ورزشی، دیدار با خانواده شهدای دانش آموز از دیگر برنامه‌ها در  هفته بسیج دانش آموزی است.

وی بیان کرد: مهم ترین برنامه حضور همگانی در راهپیمایی دشمن شکن ۱۳ آبان است که برای پرشور برگزار شدن آن هم برنامه ریزی شده است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اظهار داشت: یکی از برنامه‌های خیلی خوب که مورد استقبال دانش آموزان هم قرار گرفته است اردوهای راهیان نور است که امسال بیش از ۵ هزار نفر از دانش آموز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام خواهند شد.

 سردار اباذر سالاری در پایان گفت: همچنین تعداد قابل توجهی از دانش آموزان هم به راهیان نور دریایی اعزام می‌شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها