موج
کدخبر : ۲۹۵۷۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-295757

مجید سلحشور خبر داد؛

مدیرکل امور روستایى و شوراهاى استاندارى هرمزگان گفت: متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی روستایی تا سقف 2/5 میلیارد تومان تسهیلات دریافت می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مجید سلحشور مدیرکل امور روستایى و شوراهاى استاندارى هرمزگان، در همایش شوراها و دهیارى هاى شهرستان قشم، با بیان این که بر اساس تفاهم نامه هایی ک در دولت تصویب شده امکان استفاده از تسهیلات مختلف برای دهیاری ها کشور ممکن شده است، اذعان کرد: به زودی با هماهنگی های انجام شده و دستور استاندار هرمزگان، برای دهیاری هایی که پروژه های عمرانی متعددی را اجرا کرده و در این امر پیشرو بوده اند، کمک های قابل ملاحظه ای را در نظر گرفته ایم؛ هر چند که می دانیم پاسخگوی نیازهای آن ها نیست.

وی افزود: البته همه ی دهیاری ها و روستاهای استان می توانند از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند و تسهیلات اشتغالزایی در اختیار همه دهیاری ها و افراد قرار خواهد گرفت.

سلحشور در این خصوص ادامه داد: دهیاری ها در دو بخش می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی در رابطه با تسهیلات خرید ماشین آلات توسط دهیاری ها تشریح کرد: دهیاری ها بدون نیاز به هیچ وثیقه ای و تنها با چک دهیاری می توانند از این تسهیلات ارزان قیمت برای خرید ماشین آلات مورد نیاز خود استفاده کنند.

مدیرکل امور روستایى و شوراهاى استاندارى هرمزگان با تاکید بر این که ما به دنبال افزایش سقف این تسهیلات هستیم؛ افزود: بر اساس تفاهم نامه ای که میان استانداری هرمزگان، بنیاد مستضعفان، معاونت توسعه روستایی و بنیاد علوی منعقد شده است، هرمزگان میزان 25 میلیارد تومان اعتبار در اختیار دارد که دهیاران و افراد روستایی می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

سلحشور گفت: من از شما عزیزان تقاضا دارم به کسانی که توانایی اشتغالزایی را دارند در این باره اطلاع رسانی کنید تا بتوانند از این تسهیلات در  راستای  اشتغالزایی و توسعه روستا ها استفاده کنند.

وی میزان تسهیلات پرداختی را 2/5 میلیارد تومان اعلام کرد.

مجید سلحشور با بیان این که اشتغالزایی در حوزه های مختلفی همچون طرح های گردشگری، خدماتی، کشاورزی، صنعتی و غیره قابل اجرا است، گفت: دستگاه های متولی آماده هستند تا در نوشتن این طرح های اشتغالزایی متقاضیان را همیاری کنند.

وی در ادامه به تجربیات موفق استان به ویژه شهرستان قشم در خصوص تشکیل صندوق های اعتباری خرد روستایی اشاره کرد و بیان داشت: این صندوق ها می توانند به توانمند سازی جامعه محلی کمک شایانی بکنند.

سلحشور خاطر نشان کرد: در تمام این سال ها ما و سایر مسولان بر اجرای پروژه های زیر بنایی توجه و تمرکز کرده بودیم که خوشبختانه نتایج خوبی نیز عایدمان شد، اما در توانمند سازی و کمک به جامعه محلی برای مشارکت و همراه شدن در روند توسعه کمی غفلت کردیم.

وی ادامه داد: این که مردم، اهالی و جامعه محلی با روند توسعه همراه شوند، به انجام و تحقق توسعه کمک شایانی خواهد کرد؛ برنامه ما این است که  صندوق های اعتبارات خرد روستایی را در سطح استان گسترش دهیم.  

مدیرکل امور روستایى و شوراهاى استاندارى هرمزگان تاکید استانداری بر استفاده از ناظران کیفی بومی منطقه ای را از دیگر مباحث مهم دانست و عنوان کرد: پروژه هایی که در سطح بخش و منطقه انجام می شود، باید ناظران فنی بومی آن ها را رصد کند.

وی در ادامه گفت: بنا داریم ناظران فنی بخش ها را سامان دهی کنیم و این ناظران موظف هستند زیر نظر بخشداری و در نهایت فرمانداری شهرستان، بر پروژه ها نظارت کنند و بخشداری ها نیز در پرداخت حقوق و مزایای این ناظران دقت لازم را به خرج دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها