موج
کدخبر : ۲۹۰۹۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-290934

ناصر شریفی وعده داد؛

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در راستای رفع معضل کمبود نیرو در آموزش و پرورش هرمزگان، از استخدام یک هزار و 200 نفر به صورت حق التدریس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ناصر شریفی عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود نیرو در آموزش و پرورش هرمزگان، اظهار کرد: یک هزار و 200 نفر در استان هرمزگان از مهر ماه به‌ صورت ​حق التدریس وارد کلاس‌ های درس می شوند تا بخشی از مشکلات کمبود نیروی انسانی جبران شود.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به کمبود نیرو در آموزش‌ و پرورش هرمزگان، از سال گذشته درخواست‌ ها و پیگیری‌ های فراوان از طریق وزارت آموزش‌ و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور در خصوص جبران بخشی از این کمبودها انجام شد، که خوشبختانه طی انجام ساز و کارهای اداری و اعلام فراخوان از بین سرباز معلم‌ های قبل از سال ۹۱، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و مربیان پیش‌ دبستانی این کار مهم صورت پذیرفت.

وی با اشاره به کمبود نیرو در غرب استان، بیان کرد: با توجه به حضور تعدادی از فرهنگیان غرب هرمزگان، که چندین سال است در شرق استان مشغول تدریس و انجام رسالت خطیر معلمی هستند، انتظار است با جذب نیروهای جدید در شرق استان، این نیروها نیز به مناطق خود انتقال یابند.

شریفی اظهار کرد: تعداد زیادی از مربیان پیش دبستانی که چندین سال سابقه همکاری با آموزش‌ و پرورش داشته‌ اند از محل حساب و اعتبارات دولتی حقوق و حق الزحمه دریافت نمی‌کردند، که با توجه به دادنامه دیوان عدالت اداری شامل این طرح نشده اند.

وی افزود: از چند ماه گذشته برای احقاق حقوق این دسته از مربیان پرتلاش پیش‌ دبستانی جلساتی با معاونین دیوان عدالت اداری برگزار کردیم که در نهایت مقرر شد وزارت آموزش‌ و پرورش استفساریه ای مبنی بر این‌که افراد مشمول توسط کمیته معتمد آموزش‌ و پرورش تائید و محرز شود که افراد موردنظر به اشکال مختلف و از کمک‌های مردمی از وجوه مدرسه حقوق و یا حق‌الزحمه دریافت کرده‌اند، مشمول قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف خواهند بود.

نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد با هماهنگی‌ هایی که با دیوان عدالت اداری انجام‌شده، دیوان به این استفساریه رأی مثبت دهد و مشکل نیرو های پیش‌دبستانی که از محل حساب و یا اعتبارات دولتی حقوق و حق‌الزحمه دریافت نمی‌ کردند، مرتفع شد.

شریفی با اشاره به قانون الحاق یک ماده تعیین تکلیف نیرو های حق‌التدریس مصوبه 13 شهریورماه سال گذشته در خصوص استخدام نیرو های حق‌التدریس مصوب مجلس خاطر نشان کرد: دولت در حال تدوین آیین‌ نامه اجرایی و ارسال آن به سازمان امور اداری و استخدامی جهت ایجاد کد شناسه است. 

در پایان عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که با اقدامات انجام شده، با شروع سال تحصیلی جدید،آموزش و پرورش هرمزگان با مشکل کمبود نیرو مواجه نباشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها