مدیر کارآفرینی اداره کل تعاون یزد گفت: با توجه به ابلاغ آیین نامه و دستورالعمل اجرایی جدید طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی جویای کار مقطع کاردانی حذف و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در زمان ثبت نام در سامانه کارورزی باید کمتر از ۳۵ سال تمام داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی اداره کل تعاون یزد افزود: طول دوره مقدماتی کارورزی از چهار تا ۶ ماه به یک دوره مقدماتی سه ماهه تقلیل یافت و مجموع دوره کارورزی مقدماتی و برخورداری از معافیت حداکثر تا سقف ۲۴ ماه تعیین شده است.

مدیر کارآفرینی اداره کل تعاون یزد تصریح کرد: پیشتر، دانش آموختگان مقاطع کاردانی، کارشناسی و بالاتر می توانستند در این طرح شرکت کنند و برای هر مقطع تحصیلی شرط سنی جداگانه ای در نظر گرفته شده بود؛ به عنوان مثال برای مقطع کارشناسی حداکثر ۲۸ سال در نظر گرفته شد که این شرط سنی به ویژه برای مقطع لیسانس محدودیت‌های زیادی را در اجرا فراهم آورده بود.

آیت اللهی اظهار امیدواری کرد: با تغییرات انجام شده در فرآیند اجرای طرح کارورزی فعالان اقتصادی و دانش آموختگان دانشگاهی با رغبت بیشتری از این طرح استقبال کنند.

اجرای این طرح نخستین‌بار به صورت هماهنگ و با ایجاد بسترهای لازم توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط در کشور و استان یزد از سال ۱۳۹۶ به اجرا درآمده است.