موج
کدخبر : ۲۸۶۲۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-286287

رئیس هیئت فوتبال اردبیل:

رئیس هیأت فوتبال استان اردبیل گفت: راه اندازی آکادمی فوتبال یکی از آرزوهای دیرین استان‌های کم برخوردار کشور بوده و اردبیل فاصله چندانی تا تحقق این مهم ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، صمد نوتاش پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران از تلاش برای برآورده شدن آرزوی بزرگ فوتبال دوستان اردبیلی خبر داد و افزود: به منظور حمایت از استعدادهای ورزشی اولین آکادمی آموزش پایه فوتبال استان اردبیل با احداث زمین چمن مصنوعی استاندارد مورد تایید A.F.C به زودی راه اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: سعی ما بر این است در این آکادمی، نخبگان فوتبال استان در سنین پایه شناسایی شده و زیر نظر مربیان مجرب تحت آموزش‌های ویژه‌ قرار گیرند.

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل در خصوص کیفیت این آکادمی آموزشی نیز افزود: هر چند آکادمی‌های فوتبال دارای ساز و کارهای به مراتب پیچیده‌تری هستند اما با راه اندازی این آکادمی علی رغم اذعان به فاصله با برخی از استانداردهای جهانی امیدوار به برطرف سازی قسمت عمده‌ای از خلاء‌های آموزشی استان خواهیم بود.

به گفته وی آکادمی آموزشی مذکور به چمن مصنوعی کاملا استاندارد و مورد تایید کنفدراسیون آسیا مجهز شده و طی چند روز آتی با تسطیح زمین، چمن مورد تایید نصب می‌شود تا در اختیار فوتبالیست‌های جوان استان قرار گیرد.

نوتاش در خصوص هزینه نصب چمن مصنوعی ایتالیایی بیان کرد: به دنبال رایزنی‌های مستمر با فدراسیون فوتبال ایران و آسیا که از طریق پست الکترونیکی و رابطان انجام پذیرفته است تمامی مراحل خرید، بارگیری و حتی نصب چمن مصنوعی به صورت رایگان انجام پذیرفته و این زیرساخت مهم هیچ گونه بار مالی برای ورزش و فوتبال استان نخواهد داشت.

لیگ سه اردبیلی‌تر از همیشه می‌شود

 نوتاش در خصوص آخرین وضعیت نمایندگان فوتبال استان اردبیل در لیگ دسته سه فوتبال کشور نیز افزود: برای اولین بار فوتبال استان اردبیل در رده سنی بزرگسالان با سه تیم میعاد مغان، شهرداری اردبیل و یک سهمیه جدید که امتیاز آن با رایزنی با فدراسیون دریافت شده در رقابت‌های لیگ سه حاضر می‌شود.

وی در خصوص سرنوشت شهرداری اردبیل برای حضور در مرحله دوم لیگ دسته سه کشور هم به مواردی پرداخت و توضیح داد: پیگیری‌ها از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل برای تعیین تکلیف امتیاز این تیم در حال انجام بوده تا هر چه سریع‌تر وضعیت نماینده اردبیل مشخص شده و امتیاز تیم در این مرحله از مسابقات از بین نرود.

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل ادامه داد: از هم اکنون نمی‌توان اخبار دقیقی در خصوص چگونگی واگذاری سهمیه سوم استان به شهرستان‌ها ارائه کرد، چرا که تصمیم گیری در این خصوص به نظر بخش خصوصی و حامی مالی تیم بستگی دارد.

میزبانی اردبیل از لیگ دسته سه فوتسال بانوان کشور

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل از میزبانی اردبیل از لیگ دسته سه فوتسال بانوان کشور نیز خبر داد و افزود: این دوره از مسابقات از ۲۱ تا ۲۵ تیرماه به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت فوتسالیست‌های اردبیلی نیز گفت: اردوهای آماده سازی بانوان فوتسالیست اردبیلی به شکل مناسبی انجام پذیرفته و امیدواریم علاوه بر میزبانی شایسته نتایج در حد انتظاری را کسب کنیم.

نوتاش روند توسعه فوتبال و فوتسال بانوان استان را نسبت به دهه‌های گذشته مناسب و رو به جلو ارزیابی کرد و افزود: اردبیل به عنوان مهد استعدادهای ورزشی کشور شناخته شده تا در صورت برخورداری از حامیان مالی قدرتمند ظهور و ادامه حیات استعدادهای ورزشی با سرعت بیشتری طی شود.

اردبیل نامزد اصلی میزبانی از مسابقات مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل ادامه داد: مکاتبات لازم برای میزبانی اردبیل از مرحله مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا که در سال ۲۰۲۰ به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد انجام پذیرفته و امیدوار به موافقت فدراسیون با این درخواست هستیم.

به گفته وی در صورت انجام موافقت نهایی با این میزبانی اردبیل میزبان ۶ کشور آسیایی به همراه تیم ملی ایران خواهد بود تا یک بار دیگر شور و نشاط ورزشی خاصی این بار از جنس فوتسال اردبیل را فرا گیرد.

نوتاش از برگزاری اردوهای مختلف تیم ملی فوتسال در اردبیل در رده‌های سنی مختلف خبر داد و افزود: با توجه به موقعیت خاص جوی و فاصله از دریا در فصول گرم سال شاهد برپایی اردوهای آماده سازی بسیاری از تیم‌های مطرح باشگاهی و ملی در این استان هستیم.

راه اندازی آکادمی داوران جوان برای اولین بار در اردبیل

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل برخورداری از داوران آموزش دیده برای قضاوت در بالاترین سطح مسابقات باشگاهی و ملی را امکان پذیر دانست و تصریح کرد: با راه اندازی آکادمی داوران جوان در اردبیل که برای اولین بار محقق شده امیدوار به شنیدن اخبار خوب بیشتری از داوران استان هستیم.

نوتاش راه اندازی این آکادمی را پشتوانه سازی برای داوران دانست و اذعان داشت: چنین دوره‌های آموزشی و علمی که با کنار هم قرار دادن مو سفید کرده‌های عرصه داوری و جوانان علاقه‌مند با ارائه آموزش‌های تخصصی و خاص همراه می‌شود نوید دهنده تحول آفرینی در معرفی داوران زبده به فوتبال حرفه‌ای کشورمان است.

 نوتاش از برگزاری دوره‌های دانش افزایی مدارس فوتبال استان در هفته جاری خبر داد و یادآور شد: در این دوره آموزشی ۱۵۰ مربی و مدیر در دوره‌های ارتقای سطح فنی و مهارتی حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: کارگاه آموزشی آزمون‌های میدانی نوین برای سنجش قابلیت‌های جسمانی با الگوهای حرکتی فوتبال نیز طی هفته جاری برای اولین بار در سطح کشور در اردبیل برگزار می‌شود.

بازار اولین‌ها؛ نخستین لیگ مدارس فوتبال استان برگزار می‌شود

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل یادآور شد: لیگ فوتبال مدارس استان به عنوان یکی دیگر از حلقه‌های گمشده ورزش منطقه علاوه بر ایجاد شور و نشاط خاص در بین فوتبالیست‌های نوجوان می‌تواند به عنوان پایگاهی برای شناسایی و سنجش استعدادهای ناشناخته ورزشی در مدارس باشد.

نوتاش عنوان کرد: لیگ مدارس فوتبال استان با همکاری ۷۳ مدرسه مجوز دار برای اولین بار برای سنین زیر ۱۱،۱۰ و ۱۲ سال طبق قوانین فدراسیون برگزار خواهد شد.

به گفته وی با توجه به تعدد ثبت نام کنندگان در مدارس مختلف، امکان شرکت مدارس فوتبال با بیش از یک تیم ورزشی نیز وجود خواهد داشت تا جامعه هدف بیشتری در این لیگ مشارکت داشته باشند.

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل برپایی لیگ مدارس استان را اقدامی ماندگار برای احیای فوتبال در بین نوجوانان دانست و افزود: چنین برنامه‌هایی بهترین پشتوانه سازی برای فوتبال استان و کشور بوده و امیدواریم اجرای چنین طرح‌هایی با قدرت و انسجام مناسبی تداوم داشته باشد.

وی در ادامه از برگزاری لیگ پیشکسوتان فوتبال استان برای اولین بار  با حضور هفت تیم خبر داد.

۲۷ تیم اردبیلی در مسابقات کشوری فوتبال حاضر می‌شوند

نوتاش ادامه داد: با وجود عدم برخورداری استان اردبیل از بنگاه‌های اقتصادی و حامیان مالی قدرتمند طی سال جاری در مجموع ۲۷ تیم از این استان در مسابقات قهرمانی کشور حاضر خواهند شد.

وی از حضور ۱۷ تیم اردبیلی در مسابقات فوتسال قهرمانی کشور خبر داد و عنوان کرد: مسابقات فوتسال پایه استان اردبیل نیز با حضور ۵۰ تیم به همراه ۱۰ تیم لیگ برتری برگزار می‌شود.

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل با بیان اینکه در سال گذشته تمامی مسابقات فوتبال و فوتسال استانی طبق پیش بینی‌‌های انجام یافته برگزار شد، اضافه کرد: مسابقات لیگ برتر فوتبال استان نیز از مرداد ماه سال جاری با حضور ۱۰ تیم آغاز خواهد شد.

رتبه اول ارزیابی عملکرد فدراسیون فوتبال نصیب اردبیل شد

نوتاش به آخرین ارزیابی عملکرد هیئت‌های فوتبال تمامی استان‌های کشور که به رسم هرساله توسط فدراسیون انجام می‌شود اشاره کرد و افزود: استان اردبیل با افتخار در بین تمامی استان‌های کم برخوردار کشور در جایگاه اول کیفیت و نحوه ارائه عملکرد قرار گرفت.

 به گفته وی فدراسیون بر اساس آخرین ملاک‌های خود ۱۰ استان را به عنوان استان‌های برخوردار کشور جدا کرده و مابقی استان‌ها را در گروه دیگری مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا اردبیل به همراه ۲۳ هیئت استانی دیگر در یک جدول مورد ارزیابی قرار گیرد.

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل با بیان اینکه در ارزیابی عملکرد فدراسیون عواملی همچون رشد و توسعه فوتبال، توسعه منابع مالی، توسعه نرم افزاری، کیفیت تجهیزات و سخت افزار و توسعه نیروی انسانی ملاک قرار می‌گیرد، افزود: کسب رتبه اول اردبیل در بین استان‌های غیر برخوردار کشور و رتبه یازدهم در بین کلیه استان‌ها از تلاش بی وقفه و شبانه روزی تمامی عوامل فعال در کمیته‌های هیئت فوتبال استان خبر می‌دهد.

به گفته وی کسب رتبه در ارزیابی عملکرد فدراسیون دستاورد ارزشمندی برای فوتبال استان بوده تا چنین امتیازی در اخذ موافقت‌های منطقی از فدراسیون و دستیابی به امتیازات ویژه به مانند جلب امتیاز حضور یک نماینده دیگر در لیگ دسته سه کشور و دیگر موارد مشابه تاثیرگذار باشد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها