موج
کدخبر : ۲۸۴۷۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-284726

وعده مدرس در حال عملی شدن؛

در حالی که معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان بر ساماندهی هر چه سریع تر موضوع فروش پساب تصفیه شده بندرعباس تاکید کرده بود، اکنون خبر از انعقاد قریب الوقوع قرارداد با شهرداری بندرعباس و منطقه ویژه خلیج فارس به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، موضوع عدم تکلیف قرارداد فروش پساب بندرعباس سبب بروز مشکلات فراوانی در به سرانجام رساندن این پروژه‌ی حساس و حیاتی شده بود و عدم تامین منابع مالی، مردم بندرعباس را به این فکر فرو برد که در دوران مدیریت فعلی استانداری هرمزگان نیز نباید چندان منتظر اقدامات اساسی در این بخش باشند.

پساب

وعده مدرس

با این حال پس از گزارش خبرگزاری موج از موانع بر سر راه عملی شدن قرارداد فروش پساب و انعکاس دغدغه‌های مردمی درباره مسائل بهداشتی و محیطی زیستی و نگرانی نسبت به بدعهدی مدیران دولتی، «رضا مدرس» معاون عمرانی استانداری هرمزگان گفت: چالش پساب یک روزه و یک ماهه حل نمی شود و این چالشی است که 20 سال وجود داشته است.

با این حال وی وعده داد که به زودی با ورود حاکمیت موضوع قرارداد پساب به سرانجام می رسد و شهرداری بندرعباس و صنایع غرب این شهرستان به تعهدات خود عمل خواهند کرد.

خبر خوب آقای استاندار

تنها چند روز پس از مصاحبه معاون عمرانی استانداری هرمزگان، نشست بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح تصفیه و استفاده از پساب فاضلاب شهر بندرعباس با حضور «فریدون همتی» استاندار هرمزگان برگزار شد و وی در این نشست عنوان کرد: از مسئولان دستگاه‌های مرتبط همچون آب و فاضلاب و همچنین سرمایه گذار پروژه انتظار است تا در اجرای این طرح تسریع کنند.

همتی ادامه داد: مباحث کارشناسی مربوط به انعقاد قرارداد سرمایه گذار این طرح با شهرداری و منطقه ویژه خلیج فارس جهت استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب باید به سرعت طی یک هفته صورت گیرد.

فریدون همتی

تایید عضو شورای شهر بندرعباس

«اسماعیل بواشه» عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در گفت و گوی اختصاصی با موج در این باره گفت: حدود 50 میلیارد تومان سرمایه گذاری اولیه از سوی شهرداری بندرعباس در این پروژه انجام شده و حدود 200 میلیارد تومان دیگر برای این پروژه نیاز است.

وی بیان داشت: در جلسه‌ی اخیر که در این باره در استانداری هرمزگان برگزار شد، با تاکید و دستور استاندار، بانک صادرات به عنوان بانک عامل برای تامین این بودجه معرفی شد و به زودی این موضوع اجرایی می شود.

بواشه از خرید هر مترمکعب پساب بندرعباس به قیمت دو هزار تومان از سوی شهرداری خبر داد و گفت: از این آب برای آبیاری فضای سبز استفاده خواهیم کرد.

اسماعیل بواشه

سخن پایانی

با کنار هم چیدن صحبت های مسئولان به نظر می رسد که به زودی باید شاهد اخبار خوشی در این زمینه باشیم و برای یک بار هم که شده قسمت عمده ای از دغدغه های مردم بندرعباس نسبت به تصفیه فاضلاب مرتفع خواهد شد و یک گام دیگر به عملی شدن وعده‌ی معاون عمرانی استانداری هرمزگان نزدیک خواهیم شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها