موج
کدخبر : ۲۸۳۵۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-283599

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: برگزاری اجلاس بین المللی گردشگری سلامت با حضور کشورهای عضو اکو در استان فرصتی برای استفاده از تجارب کشورهای عضو اکو در راستای توسعه استان می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو امروز در مراسم اجلاس اکو در اردبیل افزود: استان اردبیل پتانسیل های بالایی در زمینه گردشگری و خصوصا گردشگری سلامت دارد که باید از ظرفیت این اجلاس برای معرفی و اقتصادی کردن این ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی بیان کرد: استان اردبیل یکی از استان هایی است که جهش های خوبی در زمینه توسعه مجتمع های آبدرمانی دارد و لازم است با جذب سرمایه گذاران این واحدها بیش از پیش رونق یابند.

استاندار اردبیل به اقدامات انجام گرفته در راستای رونق بخشی به گردشگری سلامت و مجتمع های آبدرمانی ، گفت: در این خصوص با فعال کردن پزشک آبدرمانی در سالجاری حوزه گردشگری سلامت در واحدهای آبدرمانی استان تقویت می شود.

بهنام جو ادامه داد : عقد تفاهم نامه با دانشگاه استانبول در خصوص ارائه آموزش های پزشک آبدرمانی به پزشکان استان یکی از این گام ها در راستای تقویت گردشگری سلامت می باشد.

وی افزود: پزشکان بعد از کسب اموزش های لازم در مجتمع های آبدرمانی استان مستقر شده و به ارائه خدمات درمانی به گردشگران خواهند پرداخت.

استاندار اردبیل با اشاره به ظرفیت استان در زمینه گیاهان دارویی نیز تصریح کرد: در همین خصوص عملیات اجرایی بزرگترین واحد تولید داروهای گیاهی در استان آغاز شده است.

بهنام جو با بیان اینکه باید از ظرفیت اجلاس اعضای اکو در استان استفاده کنیم ، افزود: پکیج های مختلفی در زمینه های گردشگری ، آبدرمانی و گردشگری سلامت در استان آماده شده و در این اجلاس به سرمایه گذاران ارائه می شود.

وی با بیان اینکه از سرمایه گذاران بخش گردشگری سلامت استقبال می شود ، گفت: تامین زیرساخت ها ، تسهیل در روند اداری و ارائه تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران با جدیت در استان دنبال می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها