موج
کدخبر : ۲۷۹۳۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-279396

کامران گردان در باب انتصاب‌های شهردار همدان:

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به موثر بودن مشورت‌هایی که به شهردار ارائه می شود، انتصاب و جابجایی‌ نیروهای انسانی شهرداری را در سمت های مورد نظر از اختیارات شهردار برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، با توجه به پیچیدگی جامعه مدنی و شهری، نقش این بخش از حکومت، به عنوان حکومت محلی ابزاری بود که بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.

در این میان واژه ای، تحت عنوان حکمروایی و حکمروایی خوب که به معنای، فرایند تصمیم گیری و فرایندی که با آن تصمیمات انجام شده است (یا نشده است) به فراوانی در کتب توسعه آمده است.

از انواع حکمروایی ها می توان به حکمروایی محلی اشاره کرد

حال، حکمروایی خوب تضمین می کند که فساد حداقل شود، دیدگاه اقلیت درنظرگرفته شود، صدای قشرآسیب‌پذیر در تصمیم گیری شنیده شود و شفافیت، مسئولیت و پاسخگوئی و .... در آن مطرح است.

این حکمروایی خوب در جایگاه محلی خود در تعاملِ سازنده شهرداری، شورا و شهروندان محقق خواهد شد، هر چند نسبی.

 

موثر بودن نظرات مشورتی شورای شهر در ارتباط باشهردار

کامران گردان ، رئیس شورای اسلامی شهر همدان در باب تصمیمات شهردار همدان مبنی بر انتخاب هایش به جهت انتصاب‌ و یا جابجایی ها درشهرداری اظهار داشت: هر یک از اعضای شورای شهر نظرات مشورتی  خود را در خصوص انتخاب های شهردار ارائه کردند و آنچه بدیهی است، مشورتی بودن این نظرات است.

گردان تصریح کرد: شهردار با توجه به آنکه مدیریت شهر را عهده‌دار است، از نظرات و مشورت‌های شورای شهر نیز بهره می برد تا بتواند در پیشبرد اهداف درنظرگرفته شده، به جهت رشد و ارتقای امور محوله‌اش مطلوب و موثر واقع شود.

وی افزود: در جلسه مورد نظر، شهردار در جریان نظرات مشورتی هر یک از اعضای شورای قرار گرفت تا در انتخاب‌هایش مشاوره نمایندگان مردم در شورای شهر را نیز لحاظ کرده باشد، هرچند نیازی به این امر نبوده است و انتصاب ها و جابجایی‌ها در حیطه اختیارات وی است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه فعلا به طور قطعی مشخص نیست که آیا تغییرات صورت خواهد گرفت یا که خیر؟ گفت: احتمالاً شهردار همان لیست مدنظر خودرا اعلام خواهد کرد.

 

انتصاب ها در حوزه اختیار شهردار است

گردان افزود: از شهردار صرفاً انجام وظایف و اداره مطلوب  شهر را انتظار داشته و داریم و انتصاب ها و تشکیلات نیروی انسانی شهردار در حوزه اختیارات وی است.

وی با اشاره به اینکه شهردار در نهایت، تمامی اقداماتش منجر به عملکردی خواهد بود که دارای نتیجه مشخصی است، گفت: پس انتخاب هایش قطعا با دقت همراه خواهد بود.

 امیدواریم که انتصاب های شهردار، منافع مدیریت شهری و مردم را محقق ودر پی داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه بهره بردن از نظرات اعضای شورای شهر با توجه به اینکه هر یک اعضاء تجربه هایی ارزشمند در حوزه های مدیریت شهری و دیگر نهاد ها را در کارنامه خود دارند، در پیشبرد امور شهر به شهردار یاری خواهد رساند، تا از این رهگذر شهرمان را در فرایندی پیشرو شاهد باشیم.

 رئیس شورای اسلامی شهر همدان در پایان بیان کرد: شهردار نیز نظرات و آراء اعضای شورای همدان را تحلیل خواهد کرد و اگر در راستای منافع شهر باشد آن را به کار خواهد گرفت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها