موج
کدخبر : ۲۷۹۲۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-279244

سید مجد الدین حسینی؛

سومین جشنواره و نمایشگاه قرآن کریم در جزیره هرمز با حضور مردم قرآن دوست ومسئولان این جزیره افتتاح شد.

سیدمجدالدین حسینی بخشدار جزیره هرمز در حاشیه مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه قرآن کریم در جزیره هرمز در گفتگو با خبرگزاری موج هرمزگان  با اشاره به تأثیر نمایشگاه قرآن در گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه گفت: نمایشگاه‌های قرآنی به مثابه بازوهای ترویجی فرهنگ قرآنی رفتار می‌کنند و در این نمایشگاه‌ها هر از گاهی آثار خوب و مهم پژوهشی و علمی نیز نشر می‌یابد که برای نخبگان جهت آشنایی با مفاهیم جدید قرآن بسیار مفید است.

وی با بیان اینکه باید از فرصت نمایشگاه قرآن در همه ابعاد سود برد گفت: مهمترین راه حضور پررنگ قرآن در متن زندگی یک مسلمان افزایش انس با این کتاب آسمانی است و انس با قرآن برای هر یک از آحاد جامعه مراتبی دارد، حداقل مرتبه آن تلاوت روزانه قرآن است که گاه از انجام این میزان نیز غافلیم.

بخشدارهرمز ادامه داد: تا زمانی که میزان انس و عمل به قرآن توسط عناصر اثرگذار در جامعه در پایین‌ترین سطح ممکن باشد نمی‌توان انتظار داشت بدنه جامعه درپی عمل و انس با قرآن باشند.

حسینی اظهارداشت: قرآن متاسفانه در جوامع اسلامی حالت تشریفاتی پیدا کرده است و بین آنچه که تلاوت و آنچه که عمل می شود، فاصله‌های زیادی وجود دارد.

بخشدار هرمز قرآن و عترت را مکمل یکدیگر دانست و تصریح کرد: ممکن نیست که ما از قرآن سخن بگوییم، اما اهل بیت(ع) را کوچک بشماریم، چون همین قرآن، آیه تطهیر را در خصوص اهل بیت(ع) دارد.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی هرمز بیان داشت: دغدغه رهبر انقلاب بحث سبک زندگی است و دو منبع گرانقدر قرآن و عترت برای سبک زندگی اسلامی وجود دارد.

بخشدار هرمز اظهارداشت: سومین  نمایشگاه قرآن جزیره هرمز در 20 غرفه و  از بخش های مختلفی نظیر نمایشگاهی، فروش آثار، نمایشگاه کتاب، اجرای تئاتر، نمایش آثار خوشنویسی، ورزشکاران و قرآن – قرآن و باورهای مردم – قرآن و مهدویت – حجاب و عفاف – کودکان و قرآن ـ مددجویان و قرآن – قرآن در فضای مجازی – شهدا و قرآن – فرهنگیان و قرآن و  تجلیل از خادمین قرآنی و غرفه مشاوره مذهبی، میباشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها