موج
کدخبر : ۲۷۸۶۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278653

عملکرد درخشان صنعت بیمه در آتش سوزی اخیر بازار بزرگ تبریز؛

صنعت بیمه در آتش سوزی اخیر با پرهیز از حواشی و پرداختن به اصل موضوع توانسته است با حضور به موقع در صحنه از آلام زیاندیدگان حادثه بکاهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی ، محمد جواد آقاجری _ مدیرکل نظارت بر شرکت های بیمه و هماهنگی امور استان ها_ ضمن تقدیر از عملکرد شورای هماهنگی استان ها در خصوص حادثه اخیر اظهار داشت: مهمترین سرمایه صنعت بیمه اعتماد عمومی است و حفظ این سرمایه ارزشمند در گرو خدمات رسانی سریع و مطلوب به بیمه گذاران است.

وی با بیان این مطلب که حوادث اینچنینی قابل پیش بینی نیستند، تاکید کرد: در هنگام وقوع حوادث، اهمیت صنعت بیمه و همچنین ضرورت همدلی و همراهی شورای هماهنگی شرکتهای بیمه در استانها بیش از پیش مشخص می شود.

وی ضمن قدردانی از عملکرد شورای هماهنگی شرکتهای بیمه استان آذربایجان شرقی، تصریح کرد: تاثیر مثبت هماهنگی وهمدلی شرکتهای بیمه در این حادثه، همانند حادثه سیل اخیر ملموس بود و‌ همین مساله که تاکنون تمامی خسارات، برآورد شده و آماده پرداخت است از نشانه های اقتدار صنعت بیمه به شمار می رود.

آقاجری با ابراز خرسندی از برآورد خسارات توسط صنعت بیمه پیش از وصول گزارش مقامات انتظامی و آتش نشانی بر ضرورت پرداخت دقیق و ایفای کامل تعهدات بیمه ای تاکید کرد.

مدیر کل نظارت بر شرکت های بیمه در پایان ایجاد فضای همدلی و اتحاد بین شرکت های بیمه و پرهیز از حواشی را از مولفه های اقتدار و توسعه صنعت بیمه در کشور برشمرد و از رسانه ها و فعالان فضای مجازی درخواست کرد که همچون گذشته در خصوص اطلاع رسانی مناسب و شفاف سازی روند حوادث با صنعت بیمه همکاری کنند.

بر اساس گزارش های موجود در این حادثه ۸۰ باب مغازه از مجموع ۱۲۵ باب مغازه آسیب دیده از پوشش بیمه نامه آتش سوزی برخوردار بودند که زمینه تسویه خسارات تمامی واحدها فراهم شده و به زودی چک خسارات تحویل زیاندیدگان خواهد شد.

شایان ذکر است دکتر آقاجری و علی شعبان‌زاده _مشاور رئیس کل بیمه مرکزی در امور مجلس _ با حضور در جمع مدیران شرکتهای بیمه استان آذربایجان شرقی ضمن بازدید میدانی از محل آتش سوزی بازار سرپوشیده و تاریخی تبریز از نزدیک در جریان جزییات این حادثه قرار گرفته و گزارشی را برای ارائه به دکتر غلامرضا سلیمانی _ رییس کل بیمه مرکزی_ آماده کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها