موج

امیر خجسته در گفتگو با موج مطرح کرد:

نماینده همدان فامنین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو اختصاصی با موج ضمن گرامیداشت هفته کارگر و اشاره به نقش و جایگاه ویژه کارگران در رونق تولید، کارگران را موتور محرکه اقتصاد کشور برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، امیر خجسته ، نماینده همدان فامنین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با موج ضمن تبریک و گرامیداشت هفته کارگر و معلم، اظهار داشت: کارگران و تشکل های کارگری با توجه به نقشِ بی بدیل و بسیار تاثیرگذاری که در فرایند اقتصادی و تولید کشور دارا هستند، بایستی به صورتی مشخص مورد توجه قرار بگیرند.

 

نقش کار و کارگر در رونق تولید

امیر خجسته با بیان اینکه رونق تولید در گرو کار و کارگر است، افزود: روز کارگر دارای پیامی مشخص است و آن این است که جامعه به کارگران احترام می گذارد و کار آن ها را پاس می دارد.

وی با اشاره به نقش برجسته کارگران در رونق تولید، بیان کرد: بایستی در راستای ارائه خدماتی افزون به جامعه کارگری گام برداشت و در راستای رونق تولید همواره منافع هر دو طیف تولیدکنندگان و کارگران که به یکدیگر آمیخته است درنظر گرفته شود.

اشتغال+تولید+کارگر

نقش کارگران در اقتصاد کشور

 نماینده همدان فامنین با اشاره به اینکه مقوله‌ی کار در دین مبین اسلام، جایگاه خاصی دارد و در اسلام کار بعنوان عبادت دیده شده است  و در جمهوری اسلامی ایران نیز به کارگران اهمیت ویژه‌ای داده شده است، گفت: هفته کارگر فرصتی مناسب برای مطرح کردن مسائل و مشکلات جامعه کارگری از زبان تشکل های مرتبط است.

خجسته با اشاره به اینکه کارگران در جنگ اقتصادی و رونق تولید در کشور از نقشی تاثیرگذار و مطرح برخوردار هستند، افزود: رشادت های کارگران ، تلاش های دلسوزانه آن ها در راستای رونق اقتصادی کشورشان همواره در یاد ها خواهد ماند و در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی در ادامه این گفتگو مطرح کرد: در این جنگ اقتصادی همه بایستی دست به دست هم دهیم و استقلال اقتصادی کشور را که موتور محرکه آن کارگران هستند را ایجاد کنیم.

رونق تولید

افزایش 36.5 درصدی حقوق کارگران

نماینده همدان فامنین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در راستای صیانت از نیروی ارزشمند کار و توجه به معیشت کارگران که موضوعی بسیار مهم است، با پیگیری هایی که در مجلس داشتیم برای نخستین بار افزایش 36.5 درصدی حقوق کارگران صورت گرفت.

خجسته افزود: با مطرح کردن مسائل و مشکلات جامعه کارگری از سوی تشکل های مرتبط می تواند نمایندگان و دولت را در راستای برنامه ریزی های مربوط یاری رساند.

وی افزود: با تعامل بین جامعه کارگری و تولیدکنندگان و جامعه کارفرمایی شاهد رشد و شکوفایی و رونق هر چه بیشتر اقتصاد خواهیم بود و در این مسیر مشکلات کارگران نیز بیش از گذشته به حداقل خواهد رسید.

نماینده همدان فامنین در پایان این گفتگو با اشاره به آیاتی که در دین مبین اسلام بر ارزش کار بیان شده است، تصریح کرد: نقش اصلی در رونق تولید و اقتصاد بر دوش کارگران است و بایستی این قشر زحمتکش مورد پشتیبانی و حمایت قرار گیرند.

کارگران و رونق تولید

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها