سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل گفت: دمای هوای استان اردبیل از عصر امروز تا 9 درجه زیر صفر کاهش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیاوش محمدی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتظار می رود طی امشب دمای هوا نسبت به شب های قبل سردتر شده و در مناطق مرکزی بین منفی 5 تا 7 درجه سلسیوس و در مناطق جنوبی(بویژه شهرستان خلخال) تا 9 درجه زیر صفر درجه سلسیوس هم برسد.

وی افزود: بر اساس نقشه های هواشناسی، این سامانه فعال طی امروز نیز در استان موجب بارش باران و برف خواهد شد اما از عصر امروز بتدریج با خروج این سامانه بارندگی ها قطع شده ولی هوای سرد در منطقه ماندگار خواهد بود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: در جاده های مواصلاتی و بویژه در گردنه ها، طی امروز و فردا یخبندان، کولاک برف و مه غلیظ پدیده های دیگر خواهند بود.

محمدی گفت: با خروج کامل این سامانه از فردا تا روز شنبه هفته آینده، دمای هوا در مناطق مرکزی و جنوبی در طول شب ها همچنان زیر صفر درجه سلسیوس خواهد بود اما طی این مدت آسمانی نیمه ابری در طول روز افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

وی افزود: طی بارندگی های 24 ساعته استان اردبیل بیشترین ارتفاع برف از ایستگاه بلقیس آباد (نیر) با 37 و شهر سرعین با 17 سانتیمتر و بیشترین مقدار باران از ایستگاه جعفرآباد (بیله سوار) با 31 و شهر بیله سوار با 26 میلیمتر به ثبت رسید.