موج
کدخبر : ۲۷۳۵۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273533

با مساعد شدن شرایط جوی دریایی برای انجام سفر ایمن دریایی، بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز بازگشایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان گفت: هم اکنون جابه جایی مسافران دریایی از بندر شهید حقانی بندرعباس به مقصد بنادر شهید ذاکری قشم و هرمز و بالعکس برقرار است.

در ساعاتی از صبح امروز، بنادر مسافری مرکز هرمزگان به علت وزش باد شدید، متلاطم شدن دریا و کاهش دید افقی، تعطیل شده بودند اما از ساعت ۱۱پیش از ظهر امروز سفرهای دریایی در مسیرهای بندرعباس به قشم و هرمز از سر گرفته شد.

ناوگان مسافری دریایی فعال در بنادر مرکز استان هرمزگان شامل ۴۰فروند شناور استاندارد و پیشرفته است که ظرفیتی بالغ بر چهارهزار صندلی دارد.   

بنا به گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، طی ساعات صبح و بعد از ظهر امروز(یکشنبه،۲۵فروردین) شاهد تاثیر موج ناپایدار بارشی در اکثر نقاط استان هرمزگان خواهیم بود.

بارشهای رگباری این سامانه  در مناطق غربی و مرکزی تا ساعت بعدازظهر و در مناطق شرقی تا ساعات پایانی روزجاری تداوم خواهد داشت.

تاثیر سامانه بارشی تا اوایل صبح دوشنبه در مناطق شرقی استان خواهد بود و به تدریج از ظهر دوشنبه از استان خارج خواهد شد.

طی ساعات امروز در مناطق غربی استان و جزایر خلیج فارس شاهد وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی خواهیم بود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد سرعت وزش این تندبادها به بیش از ۴۵کیلومتر در ساعت خواهد رسید و ارتفاع امواج بیش از ۱۸۰سانتیمتر پیش بینی می شود.

از میزان سرعت وزش باد روز دوشنبه تا حدودی کاسته خواهد شد اما همچنان شاهد تلاطم دریا خواهیم بود.

از روز سه شنبه شاهد پایداری وضعیت جوی و دریایی خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها