موج
کدخبر : ۲۷۳۴۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273435

دبیر کانون تفکر آب یزد:

دبیر کانون تفکر آب یزد گفت: مقدار آب ناشی از بارندگی های اخیر استان یزد در مقایسه با بیلان منفی قابل توجه نیست و همچنان باید در زمینه مدیریت مصرف آب تلاش شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی اصغرسمسار یزدی دبیر کانون تفکر آب یزد در چهل و ششمین نشست این کانون با اشاره به میزان قابل توجه بارندگی های اخیر و به دنبال آن افزایش آبدهی چشمه ها و تغذیه منابع زیرزمینی، عنوان کرد: مقدار آب ناشی از بارندگی های اخیر استان یزد در مقایسه با بیلان منفی قابل توجه نیست و همچنان باید در زمینه مدیریت مصرف آب تلاش شود.

وی با ارائه گزارش اجمالی از اقدامات کانون در سال ۱۳۹۷، بیانیه مدیریت مصرف آب در حوزه کشاورزی و حضور مدعوین و همکاری با متخصصین از سازمان جهاد کشاورزی، صدا و سیما، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان حفاظت محیط زیست، خانه آب ایران و شرکت آب منطقه ای را مهمترین خروجی کانون در سال گذشته عنوان کرد.

وی از اعضای جلسه درخواست کرد با توجه به اینکه سند آمایش استان یزد در جلسات آتی کانون مورد بررسی قرار می گیرد نظر خود را در مورد اینکه کدام یک از موضوعات 14 گانه کانون تفکر آب پس از بررسی سند آمایش، باید در دستور کار کانون قرار بگیرد، بیان کنند.

سمسار نیز تصریح کرد: مطالعه ای در مورد انتقال آب سیلاب مازاد زاینده رود به یزد انجام شده است و چنین کاری عملی است. به گفته وی، در سطح شهر چاه جاذب برای استفاده مجدد از آب باران وجود دارد اما با توجه به پژوهش انجام شده در زمینه کیفیت آبهای تجمعی باران، این آبها بشدت آلوده گزارش شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها