موج
کدخبر : ۲۷۲۳۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272374

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان خبر داد

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان ازخسارت بیش از 63 میلیارد تومان به حوزه حمل ونقل در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حمیدرضا امیرخانی با اشاره به به بارندگی های اخیر و وقوع سیل در بسیاری از مناطق کشور گفت: میزان خسارات وارده به سطح جاده های استان به بیش از 63 میلیارد تومان می رسد.

وی افزود: میزان خسارات وارده به سطح جاده های استان اصفهان به بیش از 63 میلیارد تومان می رسد که در این میان 1316 کیلومتر راه، 2 دستگاه پل تخریب شده، 414 ابنیه فنی و پل خسارت دیده و 56 دستگاه ماشین آلات راهداری خسارت دیده است.

امیرخانی از خسارت 200 میلیون تومانی به راههای دسترسی به شبکه ریلی استان در بخش راه آهن و یک میلیارد و 500 میلیون تومان به ساختمانهای عمومی و دولتی خبر داد و گفت: عمده خسارات به سطح جاده ها و شبکه ریلی و ساختمانهای دولتی و عمومی در شهرستانهای فریدن، فریدونشهر، سمیرم، گلپایگان، خوانسار و روستاهای واقع در بخش کوهستانی و غرب و جنوب غربی استان وارد شده که با حضور شبانه روزی نیروهای راهدار و دیگر همکاران مجموعه وزارت راه وشهرسازی نسبت به مرمت و بهسازی به صورت موقت جهت عبور و مرور وسایل نقلیه در شبکه های حمل ونقلی اقدام تا در فرصت مناسب و با تخصیص اعتبارات لازم  بازسازی اصولی انجام پذیرد.

سیل

این مقام مسئول با توجه به اقدامات انجام شده در استان گفت: 600 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین وسبک بهمراه 900 نفر نیرو جهت مرمت، بازسازی و نگهداری جاده های استان اصفهان به طور شبانه روزی در طول محورهای استان طی این ایام فعالیت داشته اند.

اعزام 20 دستگاه ماشین آلات به استان لرستان

امیرخانی با توجه به معین بودن اصفهان برای استان لرستان در حوادث اخیر اشاره داشت و افزود: تعداد 20 دستگاه ماشین آلات سنگین ، نیمه سنگین و سبک و تعداد 28 شاخه لوله با 28 دستگاه تریلر برای کمک به استان لرستان اعزام شده اند.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان به خسارات وارده به بخش مسکن شهری اشاره داشت و گفت: 724 مورد واحد شهری تا 50 درصد خسارت و 2 هزار و 55 واحد شهری تا 100 درصد خسارت دیده که در این میان 11 میلیارد و 500 میلیون تومان خسارت وارده به بخش آماده سازی مسکن مهر بوده و سرجمع حدود 380 میلیارد تومان خسارت به این بخش وارد شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها