موج
کدخبر : ۲۷۰۷۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270716

اسماعیل نجار خبر داد:

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان سیل استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بعد از بازدید از مناطق سیل زده استان مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای هر واحد روستایی 10 میلیون تومان و برای هر واحد شهری 12 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود و مبلغ 5 میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض معیشتی به آنها پرداخت می شود.

وی ادامه داد: تمام تلاش ها در استان مازندران این است تا مناطق سیل زده از حالت بحران خروج و به شرایط عادی زندگی برگردند.

معاون وزیر کشور بیان داشت: هوایی آفتابی دو روز آینده این فرصت را می دهد تا هرچه سریعتر نسبت به خروج آب اقدام و پاکسازی منازل مردم به سرعت انجام شود تا شرایط به حالت عادی برگردد.

نجار بیان داشت: سیلاب اخیر در استان مازندران به بیش از 60 هزار واحد مسکونی آسیب رساند که علاوه بر آن 500 منزل مسکونی به طور کامل تخریب شدند و نمی شود از آنها استفاده کرد.

وی گفت:علاوه بر منازل مسکونی  6 دهنه پل ارتباطی مهم روستایی و 60 دهنه پل روستایی کوچک در مازندران آسیب دید و برخی نیز کاملا تخریب شدند و سیلاب به سیلاب به حوزه های کشاورزی ، آبزی پروری ، دامداری ،مرغداری و واحدهای صنعتی نیز خسارت زده است .

وی  گفت: با تلاش مستر و پیگیری های لازم استاندار مازندران  خطوط آب ، برق ، گاز و مخابرات مناطق سیل زده مازندران  به طور کامل رفع شده و تعدادی از روستاها به دلیل رانش زمین راههای آنها مسدود می باشد.

معاون وزیر کشور گفت : همچنین در این سیلاب ، تصفیه خانه آب شرب برخی شهرهای مازندران از جمله بابل ، بابلسر ، فریدونکنار و سوادکوه از مدار فعالیت خارج شد که می بایست هرچه سریعتر این مشکل رفع شود .

معاون وزیر کشور خواهان خدمات رسانی به سیلزدگان و اجرای طرح های پیشگیرانه برای کاهش بلایای طبیعی به خصوص سیل در مازندران شد.

معاون وزیر کشورگفت: برای ساخت واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل  نیز  در حوزه شهری 40 میلون تومان و حوزه شهری 50 میلیون تومان علاوه بر کمک بلاعوض به صورت تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها